Eklenme Tarihi: 11.11.2009 00:22
2009 Kasım Atamasında Sözleşmelilerden Boşalan Kadrolara Hemen Atama Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Başbakan Erdoğan?ın sözünün gereğinin yerine getirileceğini  açıkladı. Kasım ayında, 10 bin yeni öğretmenin göreve başlayacağını teyit etti. 10 bin kadrolu öğretmen alımında, sözleşmeli öğretmenlerden boşalacak  sözleşmeli kadrolara, 10 bin öğretmen atamasından hemen sonra yeni bir atama gerçekleştirileceği belirtildi

 

Eğer iddia edildiği gibi, 10 bin kadrodan, 5, 6 binine, halen sözleşmeli kadroda çalışan öğretmenlerin kayması halinde, boşalan bu sözleşmeli öğretmen kadrolarına, yine puan esasına göre, sözleşmeli öğretmen atanacak. Yani, bu atama döneminde öyle ya da  böyle 10 bin öğretmen alınmış olacak..

 

Peki hangi alanlara öncelik verilecek? Bu konuda henüz kesinleşmiş bir liste yok. Hala üzerinde çalışılıyor. Söz konusu listeler belli olduğunda onları da anında sizlerle paylaşacağız.

 

Bu arada dün sizlerden çok ?fırça? yedik. Neden gelen bilgileri anında paylaşmıyorsunuz diye.

 

Çok haklısınız.

 

Ama biz de masumuz. Aldığımız bilgileri bir de yazma ve doğrulatma süreci var. Ama sizleri bir an önce haberdar edelim diye bir ön bilgi verdik, ama öyle bir yüklenme oldu ki site kilitlendi, sonra da yazıyı giremedik.

 

Bu süreçte yanınızda olduğumuzu ve sizlerle aynı duyguları paylaştığımızı sakın unutmayın. Sizlerden gelen bilgileri, duyarlılığınızı ve beklentilerinizi de, tıpkı onlardan aldığımız bilgileri anında size ulaştırdığınız gibi sizinkileri de onlara iletiyoruz.

 

Yarın gece bu konuyu, her ne kadar konumuz ve konuğumuz farklı olsa da Genç Bakış?da da dile getireceğiz.  Bu konuda yaptığımız anketin sonuçlarını ve katılımı kamuoyu ile paylaşıp, gereğinin yerine getirilmesini ve çok daha fazla öğretmen atanmasını isteyeceğiz.

 

Gelişmeleri, gece gündüz demeden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz?

Kaynak:abbasguclu.com.tr
Bu Sayfa 2434  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (4+7)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar