Eklenme Tarihi: 03.07.2009 16:52
KPSS 2009 Sınavı iptal mi edilecek?

2009 KPSS Sınavı İptal edilebilir!

Iğdır Eğitim Sen Şube Başkanlığı?ndan yapılan yazılı açıklamada, Iğdır'da 27 Haziran tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) kopya çekildiği iddiasıyla 30 kişinin gözaltına alındığı ve 4 kişinin tutuklandığı hatırlatıldı.

Bu olayın geniş yankı uyandırdığı, kopya çekilmesinin Türkiye genelinde organize olarak yapıldığı, Iğdır'da ise ana örgütlemesinin olduğu şüphesi bulunduğu bildirilen açıklamada, ''Savcılığın yürüttüğü soruşturmanın temeli ise sınav sorularının sınavdan önce ele geçirildiği üzerinedir. Tek başına bu şüphe bile sınavın iptal gerekçesi sayılmalıdır'' denildi.

1973 ve 1999 yıllarındaki üniversite sınav sorularının çalındığı ortaya çıkınca sınavların iptal edildiği ve yeni sorularla sınavın tekrar yapıldığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: ''Bu aşamada kimlerin soruları aldığı kimlerin almadığı tespitinin mümkün olmadığı göz önüne alındığında sınavın derhal iptal edilmesi gerekiyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, bu konuda daha fazla sessiz kalmamalıdır. KPSS'de bir kişi bile mağdur olmuşsa maliyeti ne olursa olsun genel eşitlik ilkesi gereğince sınavın iptali gerekmektedir. Biz, Eğitim Sen olarak bu konunun takipçisi olacağız.''

Kaynak:showhaber
Bu Sayfa 2286  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (3+2)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar