Eklenme Tarihi: 19.11.2014 11:29
Fırat Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Fırat Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1. Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.

2. Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuracak adayların; www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde özgeçmişlerini, doçentlik başarı belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri   ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten lisansüstü çalışmalarını, Üniversite veya İleri Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3. Doçent Kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde Doçentlik Başarı belgelerini, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

4. Yardımcı Doçent kadrosuna  başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde kısa özgeçmişlerini,  doktora diplomasının onaylı birer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri,

5. Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih Üniversitemiz web sayfasında adaylara daha sonra duyurulacaktır. 6-Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir. 

 

ÜNVANI

 

 

PROF.

 

DOÇ.

 

YRD.DOÇ.

 

AÇIKLAMALAR

 

BİRİMİ

 

ANABİLİM DALI

 

DRC.ADET

 

DRC.ADET

 

DRC.ADET

 

Eğitim Fakültesi

 

Fen Bilgisi Eğitimi

 

1-1

 

 

Kimya bilim alanında doçent olmak. Öğretmen adaylarının teknolojik pedagojik içerik bilgisi yeterlilikleri alanında çalışması olmak.

 

1-1

 

 

Kimya bilim alanında doçent olmak. Bilgisayar destekli fen eğitimi üzerine çalışması olmak.

 

Su Ürünleri Fakültesi

 

Hastalıklar

 

 

1-1

 

Balık immünolojisi ve balıklarda oksidatif stres üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Elazığ Sağlık Yüksekokulu

 

Beslenme ve Diyetetik

 

 

 

4-1

Metabolik sendrom ve antioksidan kapasite belirleme yöntemleri üzerine çalışmaları olmak.

Keban Meslek Yüksekokulu

 

Geoteknik

 

 

 

4-1

Jeoloji mühendisliği lisans mezunu olup, doktorasını baraj jeolojisi üzerine yapmış olmak. Jeoteknik alanında çalışması olmak.

 

TOPLAM

 

 

2

 

1

 

2

 

 

Kaynak:
Bu Sayfa 2291  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (5+1)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar