Eklenme Tarihi: 12.07.2012 21:00
KPSS Skandalında Cevap Bekleyen Sorular KPSS Skandalında Cevap Bekleyen Sorular

KPSS sınavında aydınlanması gereken noktalar var. Sınava giren adayların KPSS sorularını yayınlayan Beyaz Kalem'e yönelttiği sorular aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

1) Sınav sorularının dışarı çıkarılması yasak olduğu halde Beyaz Kalem Yayın Evi, kendi öğrencilerinden neden böyle bir talepte bulunmuştur?

2) Sınav sorularının dışarı çıkarılmasının yasak olduğu, bizzat sınav salonunda dahi tekrarlanmasına rağmen bu adaylar neden böyle bir risk almıştır?

3) Zamanla yarışılan sınavda, adayların zamanını soru yazmak için harcama nedenleri nelerdir? Pek çok aday yetiştirememekten şikâyet ederken, bu adayları zamanlarını yazmaya iten neden nedir?

4) Türkçe ve matematik sorularının uzun ve şekilli olmasından dolayı öğrencilerden sadece tarih, coğrafya ve vatandaşlık sorularını istediğini belirten Beyaz kalem Yayın Evi, coğrafyadaki haritalı soruları, tarihteki öncüllü soruları neden dışarda bırakmamıştır ve haritalar ve grafikler dahil yayınlamıştır.

5) Her kitapçık farklı düzenlenmiş olmasına rağmen adaylar bütün sorulara ulaşacak şekilde soruları nasıl paylamıştır?

6) İlk açıklamada bütün sektörün aynı yöntemi kullandığını belirten Beyaz Kalem Yayın Evi dışında soruları, neden başka yayın evleri ve dershaneler yayınlamamıştır?

7) Kolay olduğu için 3 güncel soruyu yayınlamadığını belirten Beyaz kalem Yayın Evi tarih ve coğrafyada yer alan, oldukça basit soruları neden yayınlamamıştır? Hangi soruların daha kolay olduğunu nasıl belirlemiştir?

8) Beyaz Kalem Yayınevi tarafından, yayınevini karalamak isteyen bazı çevreler diye tanımlananlar kimlerdir? Bu çevrelerin yayınevine karşı karalama kampanyası başlatıldığını iddialarının ispatı nedir?

9) 57 tane soruyu şıkları da dahil olmak üzere kelimesi kelimesine ve noktasına, virgülüne hatta büyük- küçük harfine kadar hatırlayabilmek mümkün müdür? Ayrıca bu kişiler bulunup ifadeleri alındı mı?

Beyaz Kalem'in yanıtlaması dileğiyle...

 

egitimajansi.com

Kaynak:eğitimajansi.com
Bu Sayfa 6649  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (2+7)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar