Eklenme Tarihi: 31.05.2012 21:32
Dinçer: Öğretmen Açığı 3-4 Yıl İçinde Kapatılacak Dinçer: Öğretmen Açığı 3-4 Yıl İçinde Kapatılacak

Ömer Dinçer: "Öğretmen Açığı 3-4 Yıl İçinde Kapatılacak" Milli Eğitim Bakanı Dinçer, gelecek 3-4 yıl içerisinde öğretmen ihtiyacının bütünüyle karşılanacağını söyledi.

Ömer Dinçer, Mehmet Akif İnan İlköğretim Okulu'nun resmi açılış töreninde yaptığı konuşmasında, "Hükümetimizin kadro vermesi halinde Ağustos ayında ciddi manada bir öğretmen ataması yapacağız" dedi.

Gelecek 3-4 yıllık süre içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmen ihtiyacının bütünüyle karşılanacağını belirten Dinçer, "Yılda 8-10 bin öğretmene ihtiyacımız olacak, daha fazla değil" diye konuştu.

68 ayını doldurmuş çocukların, velilerin yüzde 90'ından fazlası tarafından gönüllü olarak zaten okula gönderildiğini ifade eden Dinçer, bunu şimdi 66 aya çektiklerini, çocukları hayata daha erken başlatmış olacaklarını, gelecek sene birinci sınıfların eğitim saatlerini mümkün olduğu kadar boşaltarak oyun oynatacaklarını anlattı.

Derslik başına 30 öğrenciye ulaşmak için yaklaşık 160 bin dersliğe ihtiyaç olduğunu belirten Dinçer, bu ihtiyacın 173 bine çıktığını söyledi.

Kaynak:
Bu Sayfa 3916  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (8+5)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar