Eklenme Tarihi: 16.01.2012 14:09
Atama Bekleyen Öğretmenlerden Bakanlık Bahçesinde Var mısın Yok musun?

Ankara'da atama bekleyen bir grup öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı. Bakanlık bahçesinde tiyatral bir gösteri yapan öğretmen adayları, "Var mısın Yok musun" adıyla bilinen yarışmanın bir benzerini düzenleyerek, 44 bin atama beklentilerini dile getirdi.

Atama bekleyen yaklaşık 200 öğretmen adayı Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplandı. "Öğretmen ata binmiş ya 44 bin demiş", "İstedim vermediler sen atanmadın dediler", "Öğretmenler işsiz okullar öğretmensiz" yazılı döviz ve pankartları taşıyan grup üyeleri, "Şubat'ta atama bekliyoruz" sloganları attı. Eyleme Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da destek verdi. Koncuk yaptığı konuşmada hükümeti ve bakanlığı eleştirdi. Koncuk, bakanlıktan Şubat ayında 44 bin atama yapılmasını istedi.

"VAR MISIN YOK MUSUN" YARIŞMASI

Yapılan açıklamanın ardından öğretmen adayları çeşitli etkinliklerle protestolarını sürdürdü. Bazı öğretmen adayları katılımcılara pamuk şeker ve çiçek satarak, öğretmenlerin bu şekilde geçindiğini belirtti. Bazı öğrenciler ise eski MEB Nimet Çubukçu ve şu anki bakan Ömer Dinçer?in resimlerini yüzlerine geçirip, küçük bir gösteri yaptı. Öğretmen adayları daha sonra ?Var mısın Yok musun? adlı oyunu bakanlık bahçesine taşıyarak, sorunlarını ve beklentilerini mizansen bir şekilde anlatmak istedi. 44 nolu kutu ile yarışan bir öğretmen adayının kutulardan 10 bin ve 9 bin atama çıktı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek?le telefonla görüşen sunucu bakandan 29 bin 250 atama sözü aldı. Ancak, yarışmacı kutusuna gitti ve kutudan 44 bin atama çıktı. Kutudan çıkan rakamın ardından diğer öğretmen adayları ıslık ve alkışlarla yarışmacıya destek verdi. Yapılan gösterinin ardından eylemciler olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak:memurlar.net
Bu Sayfa 2865  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (1+4)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar