Eklenme Tarihi: 13.12.2011 13:41
2012 Şubat'ta Öğretmen Ataması Olabilir! 2012 Şubat'ta Öğretmen Ataması Olabilir!

12.12.2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığından gelen davet üzerine, saat 18:30'da, Genel Başkan İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer'le bire bir görüştü.Görüşmede bir çok konu gündeme geldi.

Son günlerin en flaş konusu olan özür grubu tayinleri görüşmede gündeme geldi.Sayın Ömer Dinçer, Genel Başkan İsmail Koncuk?a önümüzdeki yıl istemeyecekseniz, 2011 yılı içinde tayin isteklerini alalım, ancak önümüzdeki yıl da isteyecekseniz, bu yıl da bu hakkı vermeyeceğim, bu konuda söz verin dedi. Bunun üzerine Genel Başkan İsmail Koncuk, tamam önümüzdeki yıl istemeyeceğiz, ancak bu konuda çıkaracağınız yönetmeliğe karşı açılacak davalara karışmam, dedi.

Sayın Bakanın açıklaması şu şekilde olmuştur, 2011 yılı içerisinde eş durumu, sağlık ve eğitim özür gruplarından tayin isteyenlerin taleplerini alalım Şubat ayında yer değiştirmelerini yapalım. Bu görüşmeden anlaşılması gereken, tüm özür grubu mağdurlarının yer değiştirmelerinin Şubat ayında yapılacak olmasıdır. Bu konuda Türk Eğitim Sen olarak özür grubu mağdurları adına ortaya koyduğumuz taleplere kayıtsız kalmayan, 10 Aralık Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı önünde sergilediğimiz demokratik tepkimize kulak veren Sayın Ömer Dinçer'e yürekten teşekkür ediyoruz. Benzeri taleplerimize Sayın Bakanın bundan sonra da kulak vereceğine olan inancımız, bu olaydan sonra daha da güçlenmiştir.

Görüşmede, Genel Başkan İsmail Koncuk, ataması yapılmayan öğretmenlerimizin problemini de gündeme getirdi ve Sayın Bakana Şubat?ta atama yapılması gerektiğini, bu konuda bir tarih verilmesinin bu gençlerimizi rahatlatacağını söyledi. Sayın Dinçer bu konuda elbette çalışmaları olduğunu ancak bir tarih vererek kendisini bağlamak istemediğini söyledi. Genel Başkan İsmail Koncuk, Sayın Bakanım bu konu kangren haline geldi, bakın Cumhurbaşkanı ve Başbakan üzerinde de bu konuda ciddi bir baskı oluşmaktadır, bir tarih verin demesine rağmen, Sayın Bakan bir tarih vermekten kaçındı.

Genel Başkan Koncuk, okul müdürlerine açılan soruşturmaları da gündeme getirdi ve Sayın Bakandan soruşturma emrini geri çekmesini istedi.Genel Başkan, Sayın Bakan bu okul müdürleri ile başaracaksınız, okul müdürleri sizin eliniz, kolunuzdur, bunlara ceza verilmesi motivasyonlarını olumsuz etkileyecektir, bundan vazgeçilmelidir, dedi.Ancak Sayın Bakan, ortada Bakanın bir talimatı olduğunu, bunun bir karşılığının olması gerektiğini söyledi.Bu durumda olan okul müdürü sayısının çok olmadığını, 42.500 okul müdüründen 3 binine soruşturma açıldığını ifade etti.Genel Başkan, bu konuda ısrar edilmemesi gerektiğini, durumu yeniden değerlendirmesinin çok yerinde olacağını söyledi. Genel Başkan Koncuk, MEB Merkez teşkilatında da bir bilinmezlik oluştuğunu, bu durumun personel arasında ciddi huzursuzluk yarattığını ifade ederek, personelin rahatlatılması gerektiğini, ciddi birikimleri ve bilgileri olan şube müdürleri ve personelden mutlaka faydalanılması gerektiğini, Sayın Bakana söyledi. Sayın Ömer Dinçer, isteyenlerin il veya ilçelerde değerlendirileceğini ancak Merkez Teşkilatında kalmak isteyenlerin kalabileceğini söyledi. Şube müdürlerinin de hakları korunarak, proje kapsamında görevlendirileceğini, endişeye gerek olmadığını söyledi.

Genel Başkan Eşit İşe Eşit Ücret düzenlemesinde öğretmen ve akademisyenlerin olmadığını, ek ödemelerinin yerinde saydığını söyleyerek, bu konuda mutlaka bir düzenleme yapılması gerektiğini de Sayın Dinçer'e ifade etti. Sayın Bakan, bu konuda mutlaka gayret göstereceğini ve bir takım uygulamalarla öğretmenlerin mali durumlarını düzeltmek için elinden geleni yapacağını açıkladı.

Türk Eğitim Sen olarak, ortaya koyduğumuz talepleri dikkate alan, özür grubu mağduriyetini çözen, diğer konularda da çözmek için büyük gayret sarf edeceği sözünü veren Sayın Ömer Dinçer'e tüm öğretmen ve eğitim çalışanları adına teşekkür ediyor ve çalışmalarının en yakın takipçizi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Özür grubu mağdurlarına hayırlı olsun, eşlerin, çocukların göz yaşları son bulsun.

Türk Eğitim Sen söz verdiyse yapar. Özür grubu problemi konusunda parmağını kımıldatmayan, üstüne üstlük eylem kırıcılığına soyunan, ancak özür grubu mağdurlarıyla hep birlikte ortaya koyduğumuz başarımızı, mücadelemizi hırsızlamaya çalışanların da artık yüzlerine ne yaparsanız yapın, ne derseniz deyin. Yüzleri kızarır mı kızarmaz mı o da başka bir durumdur.

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

Kaynak:TÜRK EĞİTİM SEN
Bu Sayfa 7934  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (2+1)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar