Eklenme Tarihi: 25.10.2011 14:21
Memur Olmak Zorlaşıyor! Memur Olmak Zorlaşıyor!

Dört yıllık dönem içinde adaylara, özellikle mesleki eğitim verilmesi hedefleniyor. Adaylar her yıl da sınava tabi tutulacak. Yapılan sınavların sonucunda başarılı olamayanlar ise memur olma hakkını kaybedecekler.

Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası?nda bir dizi değişiklik öngören yeni düzenleme üzerinde çalışmaya başladı.

MEMUR olmak zorlaşıyor. Başbakanlık, Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı temsilcilerinden oluşan dar bir kadro, 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası?nda bir dizi değişiklik öngören yeni düzenleme üzerinde harıl harıl çalışmaya başladı.

Yapılan düzenlemelerden elde ettiğimiz detay bilgilere göre, halen 2 yıl olarak uygulanan aday memurluk süresinin, yaklaşık 4 yıla çıkarılması planlanıyor.

Dört yıllık dönem içinde adaylara, özellikle mesleki eğitim verilmesi hedefleniyor. Adaylar her yıl da sınava tabi tutulacak. Dört yılın sonunda başarılı olan adaylar asaleten atanacak.

Yapılan sınavların sonucunda başarılı olamayanlar ise memur olma hakkını kaybedecekler. Yeni düzenleme ile memur kadrolarının kalitesinin arttırılması ve bürokrasinin azaltılması amaçlanıyor.

Kaynak:STAR
Bu Sayfa 4928  kez okundu.
Adınız:
İşlem:
 (2+4)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu