Eklenme Tarihi: 12.10.2011 15:48
Ataması yapılmayan öğretmenlere Bahçeli'den destek Ataması yapılmayan öğretmenlere Bahçeli'den destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, başka coğrafyalarda mazlum edebiyatı yapmak yerine, kendi ülkesinde çilelere, zorluklara ve sıkıntılara maruz kalmış öğretmenlere dikkatini çevirmesi gerektiğini, bunun tutarlılık kadar, ahlaken de en açık yükümlülük olacağını söyledi.

Bahçeli, ataması yapılamayan öğretmenlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Türkiye'de sosyal ve ekonomik sorunların iddia edildiğinin aksine devamlı artış gösterdiğini ileri süren Bahçeli, "Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğin taşıyıcıları olan güzide öğretmenlerimizin önemli bir kısmının, hala görevlerine başlayamamaları, verilen sözlere rağmen atanamamaları büyük bir yanlış ve sakat bir uygulama olarak karşımızdadır. 55 bin yeni öğretmen atamasının bir önceki Milli Eğitim Bakanı tarafından söz verilmesine rağmen, bunun 12 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimleri sonrasında savsaklanması ve çiğnenmesi AKP'nin aldatma ve kandırmayla dolu olan siciline yeni bir ilave olmuştur" iddiasında bulundu.

Bugün öğretmenlerin okullarıyla ve öğrencileriyle buluşmalarının AKP tarafından engellendiğini ve bu meslek mensuplarının kaderlerine vicdansızca terk edildiğini savunan Bahçeli, "Hem eğitim ve öğretime katkı vermek isteyen, hem de ekonomik ve sosyal güvencelere ulaşmayı isteyen atanamayan öğretmenlerimizin hazin durumu içimizi acıtmakta ve bizleri derinden üzmektedir" dedi.

Bahçeli şunları kaydetti: "Bu itibarla, atanamayan öğretmenlerimizin ağırlaşan şartları ve beklentileri bir an önce giderilmeli ve telafi edilmelidir. Mevsimlik ve taşeron öğretmen uygulamasının sonlandırılarak, atama bekleyen öğretmenlerimizin meşru, haklı ve doğal talepleri mutlaka karşılanmalı ve bu kanayan yara artık durdurulmalıdır. AKP hükümetinin daha fazla bu soruna duyarsız kalmayarak, gerekli önlem ve girişimleri başlatması aziz milletimize verdiği sözünün bir gereğidir. Başbakan Erdoğan'ın, başka coğrafyalarda mazlum edebiyatı yapacağına, kendi ülkesinde çilelere, zorluklara ve sıkıntılara maruz kalmış öğretmenlerimize dikkatini çevirmesi tutarlılık olduğu kadar, ahlaken de en açık yükümlülük olacaktır. Bilinmelidir ki, Milliyetçi Hareket Partisi atanamayan öğretmenlerimizin sesi ve temsilcisi olmayı sonuna kadar sürdürecek, bu meselenin halledilmesi için elinden gelen her türlü çabayı gösterecektir."

Kaynak:Hürriyet
Bu Sayfa 2653  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (7+7)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar