Eklenme Tarihi: 12.10.2011 15:48
Ataması yapılmayan öğretmenlere Bahçeli'den destek Ataması yapılmayan öğretmenlere Bahçeli'den destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, başka coğrafyalarda mazlum edebiyatı yapmak yerine, kendi ülkesinde çilelere, zorluklara ve sıkıntılara maruz kalmış öğretmenlere dikkatini çevirmesi gerektiğini, bunun tutarlılık kadar, ahlaken de en açık yükümlülük olacağını söyledi.

Bahçeli, ataması yapılamayan öğretmenlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Türkiye'de sosyal ve ekonomik sorunların iddia edildiğinin aksine devamlı artış gösterdiğini ileri süren Bahçeli, "Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğin taşıyıcıları olan güzide öğretmenlerimizin önemli bir kısmının, hala görevlerine başlayamamaları, verilen sözlere rağmen atanamamaları büyük bir yanlış ve sakat bir uygulama olarak karşımızdadır. 55 bin yeni öğretmen atamasının bir önceki Milli Eğitim Bakanı tarafından söz verilmesine rağmen, bunun 12 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimleri sonrasında savsaklanması ve çiğnenmesi AKP'nin aldatma ve kandırmayla dolu olan siciline yeni bir ilave olmuştur" iddiasında bulundu.

Bugün öğretmenlerin okullarıyla ve öğrencileriyle buluşmalarının AKP tarafından engellendiğini ve bu meslek mensuplarının kaderlerine vicdansızca terk edildiğini savunan Bahçeli, "Hem eğitim ve öğretime katkı vermek isteyen, hem de ekonomik ve sosyal güvencelere ulaşmayı isteyen atanamayan öğretmenlerimizin hazin durumu içimizi acıtmakta ve bizleri derinden üzmektedir" dedi.

Bahçeli şunları kaydetti: "Bu itibarla, atanamayan öğretmenlerimizin ağırlaşan şartları ve beklentileri bir an önce giderilmeli ve telafi edilmelidir. Mevsimlik ve taşeron öğretmen uygulamasının sonlandırılarak, atama bekleyen öğretmenlerimizin meşru, haklı ve doğal talepleri mutlaka karşılanmalı ve bu kanayan yara artık durdurulmalıdır. AKP hükümetinin daha fazla bu soruna duyarsız kalmayarak, gerekli önlem ve girişimleri başlatması aziz milletimize verdiği sözünün bir gereğidir. Başbakan Erdoğan'ın, başka coğrafyalarda mazlum edebiyatı yapacağına, kendi ülkesinde çilelere, zorluklara ve sıkıntılara maruz kalmış öğretmenlerimize dikkatini çevirmesi tutarlılık olduğu kadar, ahlaken de en açık yükümlülük olacaktır. Bilinmelidir ki, Milliyetçi Hareket Partisi atanamayan öğretmenlerimizin sesi ve temsilcisi olmayı sonuna kadar sürdürecek, bu meselenin halledilmesi için elinden gelen her türlü çabayı gösterecektir."

Kaynak:Hürriyet
Bu Sayfa 2102  kez okundu.

Bu sayfa ile ilgili yazılan son 30 yorum. (Yorumlar 60 saniyede bir güncellenir.)
GönderenKonuYorum
resim
16.10.2011 13:06:19
teşekkürlersayın cem davrana çok teşekkürlerimi iletiyorum altın portakal ödülünü alırken söylediği '' ben 32 yıl bekledim ödül için öğretmenler 32 yıl atanmayı beklemsin'' gercekten duygulandım keşke tüm sanatçılar bukadar duyarlı olsa...
öğretmen
15.10.2011 13:07:23
destekataması yapılmayan öğretmenlere verilen destekler için teşekkür ederiz. 55bin sözünün tutulması lazımdır.
atama44
15.10.2011 13:05:22
bahçeliye teşekkürleröncelikle bahçeliye sonsuz teşekkürler...akp hükümeti verdiği söze sahip çıkmalı..insanları kandırmaktan vazgeçmeli..kasımda44 bin atama istiyoruz
işte bu
13.10.2011 17:47:34
sustukça sıra size gelecekbaşta bütün herkese teşkr ederiz öğretmenlere destek verdikleri için bu bir anlık olmamalı alım olana kadar bu ses kesilmemeli diğer derneklerden herkesten destek bekliyoruz.
derbeder
13.10.2011 10:36:25
helal sana mhpbaşta mhp ve chp genel başkanlarına öğretmen atamaları ile alakalı akp nin gösteremediği hassasiyeti gösterdikleri için sonsuz teşekkür ederim. öğretmenler bu yapılanları atansalar dahi asla unutmayacak,bir dahaki seçimlerde mutlaka bunu değerlendirecekti
akp sözünü
12.10.2011 21:21:39
tut tüm siyasi parti liderleri akpnin sözünü tutmasını dile getirmeli ve verdiği söze sadık kalmasını dile getirmelidir.akp nin mağdur ettiği öğretmelerin mağduriyetlerini dile getirmelilerdir
ögretmen
12.10.2011 16:06:41
bizi duyan oldusesimizi duyun sadece maddi degil manevi çöküntü içerisindeyiz.atanmak istiyoruz.biz gelecek nesili oluşturuyorsak ,bize sahip çıkın gelecek için umudu olmayan bir insanın nasıl saglıklı bir toplum oluşturmasını bekliyorsunuz.
-Tüm Yorumlar-