Eklenme Tarihi: 09.10.2011 01:10
Ömer DİNÇER açıkladı: Şuan öğretmene rotasyon çalışması yok Ömer DİNÇER açıkladı: Şuan öğretmene rotasyon çalışması yok

Öğretmenlere Rotasyon haberleriyle ilgili Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklama:

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER 08 Ekim 2011 tarihinde saat 20:40'da Genel Başkanımız İsmail KONCUK'u arayarak, rotasyon konusunda şu an itibariyle bir çalışmalarının olmadığını söyledi. İnternet sitelerinde yayınlanan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

Genel Başkan Koncuk, bu haber sadece internet sitelerinde yok, Müsteşarınız Emin ZARARSIZ'da benzeri ifadeleri kullandı, bu ifadeler rotasyon olacağını ima eden ifadelerdi, dedi. Rotasyon olup olmayacağını da Sayın DİNÇER'e soran Genel Başkan Koncuk, şuanda böyle bir çalışmamız yok, ilerde düşünürsek sizlerin görüşlerine mutlaka başvuracağız, cevabını aldı.

Genel Başkan Koncuk, öğretmenlere rotasyon uygulamasının hiç düşünülmemesi gerektiğini, bunun çok ciddi sıkıntılara sebep olacağını söyledi. Bu sözler üzerine Sayın Bakan, görüşlerinizi almak istediğimizde bu karşı görüşlerinizi bize bildirin, dedi.

Sayın Bakanın açıklamalarından anlaşılması gereken, şuan itibariyle rotasyona dair net bir çalışmanın olmadığıdır, ancak bu durum ilerde rotasyon olmayacağı anlamına da gelmemektedir.

Türk Eğitim Sen bu konuda en baştan hassasiyet göstererek kamuoyu yaratmış ve şuan itibariyle rotasyon çalışmaları, varsa bile durdurulmuştur. Bundan sonraki süreçte öğretmene rotasyon olmaması için her türlü gayretin içinde olacağız.

Milli Eğitim Bakanımız Ömer DİNÇER'e de, Genel Başkanımız İsmail KONCUK'u arayarak, doğru bilgileri verdiği için teşekkür ediyor, Sayın Bakandan, bir defa daha, rotasyon konusunu tamamen rafa kaldırmasını talep ediyoruz.

Kaynak:turkegitimsen
Bu Sayfa 2724  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (1+1)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar