Eklenme Tarihi: 29.09.2011 21:22
Milli Eğitim Bakanlığı Kaçırılan Öğretmenlerle İlgili Açıklama Yaptı! Milli Eğitim Bakanlığı Kaçırılan Öğretmenlerle İlgili Açıklama Yaptı!

T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

29.09.2011

BASIN AÇIKLAMASI

Terör kaynağı, niteliği, hedefi ve ideolojisi ne olursa olsun büyük bir insanlık suçudur. Bu sebeple ideolojilerini gerçekleştirmek için tehdit ve şiddet yolunu seçen bölücü terör örgütü faaliyetlerinin hiçbir şekilde haklı bir nedene sahip olmadığı açıktır. Maalesef Ülkemiz de insanlık suçu olarak gördüğümüz terör eylemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Herkes şunu bilmelidir ki eğitim öğretimi aksatmayı amaçlayan her türlü karanlık emelin ve terör eylemlerinin karşısında öğretmenlerimiz başta olmak üzere hepimiz dimdik ayakta duracağız.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı eğitmekle görevli olan, şiddetin değil birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunun oluşturduğu bir iklimde mutlu ve refah içinde yaşayan bireyler yetiştirme, bizlere güzel bir gelecek sunma gayesinden başka hiçbir çabası olmayan değerli öğretmenlerimize uzanan terör eylemlerini nefretle kınıyoruz.

Öğretmenlerimiz, çocuklarımıza verdikleri eğitimle dil, din, cinsiyet, ırk ayrımı yapmadan insan hak ve özgürlüklerine saygı göstermeyi, demokrasiyi içselleştirmeyi, ülkemizi ve yaşadığımız dünyayı sevmeyi ve korumayı öğretiyorlar. Terörün hedef aldığı bölgelerdeki çocuklarımızı ve ailelerini eğiterek, gelişimin önündeki en önemli engeli kaldırıyor, sağlıklı, moral ve motivasyonu yüksek, insan sevgisiyle yoğrulmuş bir gençlik yetiştiriyorlar. Bu kutsal görevi en zorlu şartlara rağmen sürdüren öğretmenlerimizin varlığından rahatsız olanlar, insanlık dışı amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklardır.

Ayrım gözetmeksizin bu ülkenin bütün güzel çocuklarına sevgisini, şefkatini, bilgi ve tecrübesini aktaran öğretmenlerimiz, koşullar ne kadar ağır olursa olsun öğrencilerinin yolunu aydınlatmaktan bir an bile geri durmayacak, bu uğurda gösterdikleri çabadan asla vazgeçmeyeceklerdir.

Halkımızın güvenliğinin ve vatanın bütünlüğünün korunması amacıyla her türlü terör faaliyetleri ile kararlılıkla mücadele eden güvenlik güçlerimize, bilgisiyle, kalemiyle, sevgisi ve şefkatiyle destek veren değerli öğretmenlerimize her zaman minnettarız.

Tarih masumlara kurşun sıkarak zafer kazanmaya çalışanların sonunun ne olduğunu gösteren ibret verici örneklerle doludur. Çocuklarımız da öğretmenlerimiz sayesinde bunları öğrenecek ve nesilden nesile aktaracaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Kaynak:MEB
Bu Sayfa 2294  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (6+7)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar