Eklenme Tarihi: 20.08.2011 01:45
Öğretmen Adayları Kırmızı Zarf Eylemi Başlattı Öğretmen Adayları Kırmızı Zarf Eylemi Başlattı

Öğretmen adayları 11 bin alıma isyan edip Kırmızı Zarf Eylemi başlattı.

KPSSUZMANI olarak bu eylemi destekliyoruz. (En azından MEB, Maliye, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM'ye gönderilmesi ses getirebilir.)

İşte eylemle ilgili detaylar:

Arkadaşlar ben 2002 yılında atandım o zamanlar sınıf öğretmenı alıyorlardı brans cok azdı hatta hıc yoktu 2002 yılında kırmızı zarf eylemı baslattık bırını bakanlıga bırınıde mebe yolladık ve işe yaradı 6000 tane sınıf öğretmenı aldılar ve bende atandım.

Sizde bunu atanamayan öğretmenler olarak en az 100 bın öğretmen ataması ıstıyoz dıye yazıp bırını bakanlıga bırını maiye bakanlıgına bırını basbakanlıga bırınıde cumhurbaskanlığına yollayın emın olun ses getırecektır sız 150 bın isteyın zaten onlar kırpa kırpa 70000 versın hatta bızım zamanımızda malıye bakanlıgı hedef ben değılım meb bakanıdır dıyede acıklama yapmıstır bunu deneyın ben de esım ıcın ugrasıyom.

O halde hazırız arkadaşlar?

Yapacaklarımızı belirleyelim ve bilmeyenler için de kısa bir özet geçelim. Öncelikle kendimizi ifade edecek bir metin hazırladık. Çok uzun değil lütfen okuyunuz.

Sayın yetkililer;

Şu an gündemde olan atama sayısı yüz binlerce öğretmen adayını ve ailesini mağdur etmekten başka bir işe yaramamıştır. Geçen sene yaşanan KPSS kopya iddiaları nedeniyle MEB zor durumda kalmış ve mağduriyeti önlemek için ek alım yaparak 40.000 öğretmen atamasını bu seneki kadrolardan kullanmıştır. MEB normalde 55.000 kadro için yapılması gereken atamayı 11.544te bırakmış Maliye Bakanlığı onay vermediği için yeni alım yapamayacağını bildirmiştir. Bu durumdaysa 2011 KPSS ye giren öğretmenler mağdur bırakılmıştır. Her bölüme ihtiyaç doğrultusunda gerekli alımlar yapılmadığı için bir bölüm düşük puanla atanabilirken diğer bölüm yüksek puana rağmen açıkta kalmıştır. Kontenjanların adil bir dağılımla belirleneceği ek alımlar en kısa zamanda yapılmalı bu sayede hiçbir meslektaşımız haksızlığa uğratılmamalıdır. Erken yapılan atamalar kopya mağduru olanları telafi ise, şu an mağdur edilmiş bizler için nasıl bir telafi düşünülmektedir? Mademki 2011 Haziran bütçe raporunda "2010 yılı Haziran ayında 5,4 milyar TL açık veren bütçe, 2011 yılı Haziran ayında 3,1 milyar TL fazla vermiştir." diyorsunuz o halde gelin biz öğretmenleri daha fazla mağdur etmeyin. 55.000 kadro için izin verin. Hem okullarımızda öğretmen eksiği azalsın hem de öğretmenler bu kadar zor durumda bırakılmasın.

Lütfen artık sesimizi duyun. Sizleri verdiğiniz sözlere sadık olmaya çağırıyoruz. Yerimiz okuldur. Gereğinin yapılmasın arz ederiz.

Türkiye Cumhuriyeti Eğitimcileri

Bu metni aşağıdaki 5 adrese kırmızı zarflar içinde gönderiyoruz. İster el yazısıyla ister bilgisayar çıktısıyla gönderin. (Bence el yazısı çok daha etkili olacaktır.) Gönderen kısmına ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLER yazıyoruz.

Göndereceğimiz Adresler:

1) Milli Eğitim Bakanlığı: Millî Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı Bakanlıklar / ANKARA

2) Maliye Bakanlığı: Maliye Bakanlığı Dikmen Caddesi No:2 06450 Çankaya / ANKARA

3) Cumhurbaşkanlığı: T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği 06689 Çankaya / ANKARA

4) Başbakanlık: Vekaletler Caddesi Başbakanlık Merkez Bina P.K. 06573 Kızılay / ANKARA

5) TBMM: TBMM Genel Sekreterliği 06543 Bakanlıklar/ANKARA

Şimdi vereceğimiz basın adreslerine 6 zarf daha gönderin isterseniz elektronik posta adreslerine şu (https://imageshack.us/photo/my-images/4/55binkadro.jpg/) resim belgesini gönderin. Basın kuruluşlarının yazışma adresini veriyorum. Bu arada siz de internetten bulacağınız tüm mail adreslerine bu resmi ya da metni gönderin. Ben sizin için toplu e-posta adresleri oluşturacağım.

6) Star TV: Star TV Doğan Tv Center 34204/Bağcılar / İstanbul

7) Show TV: Kemerburgaz Cad. Cendere Mevkii No:29 AYAZAĞA - ŞİŞLİ - İSTANBUL

8) Haber Türk: Habertürk - Abdülhakhamit Cad. No: 25 Beyoğlu / İSTANBUL

9) Sözcü: Fevzipaşa Mah.Saatli Camı Aralığı No:21 AYVALIK/BALIKESİR.

10) Zaman: Ahmet Taner Kışlalı Cd.No:6 Yenibosna-İstanbul

11) Posta: Yüzyıl Mah. Doğan Medya Center Bağcılar 34204 İstanbul

Yukarıda yazılanlardan en önemlisi kırmızı zarftır. İster ortak metni yazın ister kendi metninizi, gönderen kısmına ister isim yazın ister ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLER, ister Pazartesi yollayın ister Çarşamba? Tek ortak noktamız 5 adet kırmızı zarfın ilk beş adrese yola çıkması, gerisi size kalmış..

Bu eylemin süresi şimdilik 1 haftadır arkadaşlar. Herkes etrafındaki arkadaşlarıyla toplu halde gönderebilir. Amaç olabildiğince çok zarf göndermektir. Biz 22 Ağustos 2011 Pazartesi günü ilk postalarımızı göndereceğiz. Sizden destek bekliyoruz. Hakkımızı alalım?.

Kaynak:
Bu Sayfa 6228  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (6+4)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar