Eklenme Tarihi: 09.08.2011 22:37
Dinçer: Öğretmen alamayız Dinçer: Öğretmen alamayız
Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıldan itibaren ataması yapılan öğretmenler için bir eğitim programı başlatıyor

Ömer Dinçer: Maliye Bakanlığı kadro isteğimize olumsuz yanıt verdi.

(KPSSUZMANI: Sanki başka bir ülkenin Maliye Bakanlığından izin alıyorlar. İnsan böyle bir açıklama yapmaya utanır. Yazıklar olsun... Ücretli öğretmenle idare etmeye devam edin bakalım nereye kadar...)

Son alınan 11 bin öğretmenle başlayacak eğitimde, öğretmenlere görevlendirildikleri bölgenin yerel ve kültürel özellikleri anlatılacak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, başka bir yeni uygulamanın ise YÖK?le yapılacağını belirterek, "YÖK'le konuşacağım. Kontenjanlar oluşturulurken öğretmen ihtiyacı dikkate alınacak. Bana, benim ihtiyacım olan öğretmeni yetiştirsinler" dedi. Dinçer, projeleriyle ilgili şunları anlattı:

"Öğretmenlerin görev yerlerine gitmeden belli bir eğitimden geçirilmeleri gerekiyor. Oryantasyon eğitimi, oranın kültürü, yaşam biçimi, sorunları, öncelikleri, çocuklarla iletişim kurma konularında neler yapılması gerektiği konularında eğitim verilecek. Bu eğitimler en az üç hafta sürecek. Bu süreç, belki yeterlilikleri konusunda da bir test süreci olabilir. Atanan 11 bin 500 öğretmen için bunu uygulayacağız. Üniversitelerle bağlantıya geçip eğitimlerini bilimsel olarak tamamlayacak, sonra göreve başlayacaklar."

Dinçer, daha fazla kadro için görüştükleri Maliye Bakanlığı'ndan da olumsuz yanıt aldıklarını belirterek, "Bu yıl 40 bin atama ile yetineceğiz" dedi.

Kaynak:
Bu Sayfa 9364  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (1+7)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar