Eklenme Tarihi: 04.08.2011 20:04
ÖSYM Eksik Net İddialarını Yalanladı! ÖSYM Eksik Net İddialarını Yalanladı!

ÖSYM'DEN BASIN AÇIKLAMASI

(4 Ağustos 2011)

Son günlerde bazı basın yayın organlarında ?KPSS?de blok yanlış şüphesi, KPSS?de eksik net iddiası? başlıklarıyla çeşitli haberlerin yer aldığı görülmüştür.

Söz konusu haberlerde, cevap kağıtlarıyla cevap anahtarlarını karşılaştıran adaylardan bazılarının yanlışlarının blok halde geldiğini tespit ettikleri ifade edilmekte, hatta haberlerde kesin hüküm veren bir dille ?olayın ÖSYM?nin sonuçları açıklamasıyla ortaya çıktığı? söylenmektedir.

Kamuoyunu yanlış yönlendiren bu haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur:

2011-KPSS'nin 4 oturumuna giren toplam aday sayısı 920 bin 168?dir. Blok yanlış iddiasıyla şu ana kadar Başkanlığımıza başvuran aday ise 40?a yakındır. ÖSYM, gerek internette iddialarını yayınlayan iddia sahibi adayların gerekse de konuyla ilgili şu ana kadar Başkanlığımıza başvuran adayların soru kitapçıklarını fiili olarak incelemiştir. İnceleme sonucunda iddialarının asılsız olduğu anlaşılmıştır.

Adayların sınav heyecanı ile bazı cevaplarını hatırlamamasını son derece olağan karşılıyor, ancak asılsız bu iddiaların kamuoyunda bir infiale neden olmaması için yukarıdaki açıklamayı bilginize ve dikkatinize sunuyoruz.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Kaynak:ÖSYM
Bu Sayfa 3890  kez okundu.
Adınız:
İşlem:
 (7+2)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu