Eklenme Tarihi: 20.06.2011 16:04
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Ankara'da Oturma Eylemi Yaptı Ataması Yapılmayan Öğretmenler Ankara'da Oturma Eylemi Yaptı

 

Ankara'da ataması yapılmayan öğretmenler oturma eylemi yaptı.

Kendilerini '6 Temmuz Atama Sözü Verilen Öğretmenler' olarak nitelendiren bir grup öğretmen adayı Kızılay Güvenpark'ta toplanarak "Atat bizi lütfen", "14 bin 277 kadrolu olacaktı, hayal olmasın" gibi dövizler taşıdı. Grup adına yapılan açıklama yapan Birsen Gülbitti isimli öğretmen adayı, günlerdir seslerini duyurma gayreti içinde olduklarını belirterek son anda alınan kararla yapılan değişikliklerin öğretmenlerin geleceği üzerine kara bulut gibi çöktüğünü söyledi. Gülbitti, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçişindeki miktar gerekçe gösterilerek atama sayısının değiştirildiğine dikkat çekerek, "Sayın Başbakanım, Sayın Milli Eğitim Bakanım ve Sayın Maliye Bakanıma sesleniyorum. Bizler sizleri sorunlarımızı çözecek güçte bulduk. Bizler sizlere inandık. Mağduriyetin bu kadar yoğun ve tahammül edilemez boyutta olduğu 2010 senesinde 6 bin 575 gibi bir sayı yakıştı mı? Zira devletin Temmuz'da 14 bin, Ağustos'ta ise 20 bin öğretmen atama gücüne sahiptir. Bu kadrolar yüzünden öğretmenler kardeşlerimizle birbirimizi üzer olduk" dedi.

Adalet çağrısında bulunan Gülbitti amaçlarının kurumları veya kişileri karalamak olmadığını ifade ederek sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Yapılan açıklamanın ardından grup bir süre oturma eylemi yaptı.
Kaynak:memurlar.net
Bu Sayfa 3501  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (2+7)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar