Eklenme Tarihi: 13.05.2011 00:42
Öğretmen Kadrolarında Bazı Okulların Kontenjanları Niye Sıfır? İşte Cevabı Öğretmen Kadrolarında Bazı Okulların Kontenjanları Niye Sıfır? İşte Cevabı

MEB'in yayımladığı Excel dosyasında 4 farklı atama grubu bulunmaktadır. Bunlar;

1.İlk Atama Kurumları

2.Millî Sporcuların Kurumları

3.Açıktan At.-Kurum. Ar. Yeniden

4.Açıktan, Kurum İçi, Kur Ar. İlk

Bu gruplardan geneli ilgilendiren (Çoğunluğun tercihlerinde kullanacağı kadrolar) 1. maddedeki kurumlar listesinde kontenjanı "0" olan okullar 2,3 veya 4. maddeye göre tercih yapacaklar için ayrılmıştır. Bir Örnekle açıklayacak olursak:

İngilizce için 1.İlk Atama Kurumları bölümünde görünen;

ADANA CEYHAN Kurum Kod:428761 Birkent İlköğretim Okulu - Kontenjan: 0 görünmektedir.

yukarıda örnekte kontenjanı 0 gösterilen kadro 4. madde "Açıktan, Kurum İçi, Kur Ar. İlk" şeklinde atanacaklar grubunda kontenjan sayısı 1'dir. Yani 428761 kodlu 1 kişilik kadro aslında kurum içi veya kurumlar arası açıktan atamalar için ayrılmıştır.

MEB 1.İlk Atama Kurumları bölümünde kontenjanı 0'da olsa tüm okulları göstermiştir. Bu adayların kafasını karıştırmasın. MEB'in tercih web sayfasında kontenjanı "0" olan okullar tercih listesinde görünmemektedir.

Sonuç olarak kontenjan sayılarıyla ilgili herhangi bir problem yoktur. İngilizce 1.İlk Atama Kurumları bölümündeki ingilice kontenjan sayılarını topladığımızda ingilize ilk atama kontenjan sayısı bulunmaktadır.

(Önemli Not: Kontenjanı sıfır olan okulların kontenjanlarının tamamı diğer atama gruplarına ayrılmıştır. Ancak kontenjanı sıfır olmayıp 2 kontenjan 1.gruba 1 kontenjan 3. gruba 1 kontenjan 4. gruba şeklinde dağıtılmış okullar da bulunmaktadır.)

Kaynak:KPSS Uzmanı
Bu Sayfa 5531  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (7+7)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar