Eklenme Tarihi: 09.05.2011 15:11
Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Personel Kadroları ve Tercih İşlemleri Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Personel Kadroları ve Tercih İşlemleri

BASIN DUYURUSU

(29 Nisan 2011)

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına

Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

YERLEŞTİRME ADI AÇIKLAMALAR
     KPSS-2011/7 KPSS-2011/7
Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme
Tercih Bildirim Tarihleri:
9 - 17 Mayıs 2011
Tercih kılavuzu için lütfen
tıklayınız.
Tercih işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen
tıklayınız.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2011/7 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz, 9 Mayıs 2011 tarihinden itibaren ÖSYM?nin https://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans?a girmiş ve KPSSP3 puanının hesaplanmış olması gerekmektedir. Bu puan türünden en az 50 puan almış olanlar tercih yapabileceklerdir. (Bazı kadroları tercih edebilmek için en az 60, bazı kadroları tercih edebilmek için de en az 70 puan alınmış olunması gerekmektedir. Bu kadrolar Kılavuzda ayrıntılı olarak belirtilecektir.)

Adaylar tercihlerini, 9-17 Mayıs 2011 tarihleri arasında kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM?ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS-2011/7 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ilediğer kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli personel olarak çalışanlardan bu yerleştirmede tercih yapamayacak olanlarla ilgili bir duyuru bulunmaktadır. Duyuruya aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Kaynak:ÖSYM
Bu Sayfa 2991  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (1+8)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar