Eklenme Tarihi: 03.03.2011 23:59
Atama Bekleyen Öğretmenlerin Çığlığı Duyulmalıdır Atama Bekleyen Öğretmenlerin Çığlığı Duyulmalıdır

(EĞİTİM-BİR SEN Haberi)
Ataması yapılmayan öğretmenler, sendikamızı ziyaret ederek Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu ile görüştü.

2010 KPSS Eğitim Bilimleri sınavı iptal edilmeden önce atanacak durumdayken, sınavın iptal edilmesiyle atanamayacak bir sıraya düştüklerini, KPSS hırsızları yüzünden haklarının yenildiğini belirten öğretmenler, mağduriyetlerinin giderilmesi için Temmuz 2011'de yapılacak KPSS?den önce 30 bin öğretmen alımı için destek istediler.

Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu, KPSS?de yaşanan hırsızlık olayından dolayı çok kişinin haksızlığa uğradığını söyleyerek, "Kim olduğuna bakmadan, haksızlığa uğrayan, mağdur edilenlerin yanındayız. Sizlerin sorunu, bizim sorunumuzdur" dedi.

Pedagojik formasyonu olmayan onbinlerce vekil, ücretli öğretmenlerle, öğretmen açığının kapatılmaya çalışıldığını kaydeden Gündoğdu, ülkenin geleceğini, mevsimlik işçi psikolojisi içerisinde olan ve gelecek endişesi yaşayan kişilere emanet etmenin doğru bir yaklaşım olmadığını, bu anlayışın bir an önce terk edilmesi gerektiğini vurguladı.

Ataması yapılmayan öğretmenlerin kendisine sunduğu dosyayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ileteceğini ifade eden Gündoğdu, konuyu Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile de görüşeceğini sözlerine ekledi.

Ziyarette, Genel Sekreterimiz Halil Etyemez, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterimiz Ramazan Çakırcı da yer aldı.

Kaynak:EĞİTİM-BİR-SEN
Bu Sayfa 2993  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (6+5)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar