Eklenme Tarihi: 24.01.2011 08:45
KPSS failleri 6 aydır meçhul KPSS failleri 6 aydır meçhul
Yaklaşık 835 bin kişinin devlet memuru olma hayallerinin kopya skandalıyla yıkıldığı KPSS'yle ilgili altı aydır yürütülen soruşturmada hâlâ faillere ulaşılamadı.

ÖSYM nasıl sonuçlandı?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "İnsanlık tarihinde bu kadar çok insanın kopya çekip de ortaya çıkarılamadığı tek ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. Ülkeyi yönetenler için ayıp ve kara lekedir" dedi.  Koncuk, kopya olaylarının ortaya çıktığı diğer sınavların aksine KPSS'de altı aydır hiçbir gelişme olmamasına isyan eden Koncuk, şunları söyledi:

"KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı Temmuz'da gerçekleşti. Kopya çekildiği ortaya çıkınca Ağustos'ta soruşturma başlatıldı. Ancak hâlâ hiçbir bilgi yok. 835 bin üniversite mezununun umutları ile oynayanlar, hakkını, emeğini çalanlar ortada dolaşıyor. Kopya olayına karışan binlerce kişinin arasından hâlâ bir tek failin bile bulunamaması, bu ülke vatandaşları tarafından iyi değerlendirilmeli. Telefon kayıtlarından şüphelilere ulaşılamaması da manidar. Nasıl delil yok? KPSS'nin aksine, ÖSYM'nin yaptığı 6 sınavda örgütlü kopya çekilmesinin ortaya çıkmasıyla ilgili soruşturma hemen sonuçlandırıldı. Dava hemen açıldı. Ülkemiz bu ayıpla yaşamamalı, sorumlular derhal bulunmalıdır."
Kaynak:Hürriyet
Bu Sayfa 4032  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (3+6)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar