Eklenme Tarihi: 10.01.2011 16:10
15 Ocak'ta Büyük Eylem! 15 Ocak'ta Büyük Eylem!

Ataması Yapılmayan Öğretmenler 15 Ocak'ta Ankarada Eylem Yapacak

Atanamayan yüzbinlerce öğretmenin hukuki haklarını aylardır savunan, kopya çetesine karşı yürütülen mücadelede yaptığı açıklamalarla dikkati çeken Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk, mağdur öğretmenlerin Ankara'da yapacağı büyük buluşmaya Adana, İzmir ve İstanbul'dan otobüs kaldırarak destek vereceğini duyurdu.

Atanamayan Öğretmenler 15 Ocakta Ankarada Eylem Yapacak!KPSS kopya skandalını protesto etmek, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Şubat ayı içerisinde en az 30 bin öğretmen ataması yapma taleplerini kamuoyuna duyurmak için 15 Ocak'ta Ankara'da buluşmaya hazırlanan öğretmenlere en anlamlı destek Türk Eğitim Sen'den geldi. Sendika'nın İzmir, Adana ve İstanbul'dan kaldıracağı otobüsler 14 Ocak'ta yola çıkıyor.İstanbul'dan gidecek olanların 14 Ocak Cuma günü saat 22.00'de Taksim'de AKM önünde, Anadolu yakası için Kartal Köprüsü, İzmit'te ise Halkevi Durağında hazır olmaları istendi.

Türkiye'yi sarsan KPSS skandalında mağdur edilen onbinlerce öğretmenin eylemine Türk Eğitim Sen destek kararı aldı. Eyleme katılımın yüksek olması bekleniyor...

Kaynak:
Bu Sayfa 5865  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (4+3)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar