Eklenme Tarihi: 26.11.2010 22:42
KPSS Şampiyonları Yeni Sınavda Döküldü KPSS Şampiyonları Yeni Sınavda Döküldü
31 Ekim'de tekrarlanan KPSS Eğitim Bilimleri testinde kopya çektiklerinden şüphelenilen adaylar, önceki puanlarını aşamadı. Eğitim Bilimleri testinde 120 sorunun tamamını yapan adaylar bu sefer 75adayın Eğitim Bilimleri testinin 120 sorusunu da doğru yanıtlaması sınav sorularının sızdığını ortaya çıkarmıştı. Sınavın Eğitim Bilimleri testi iptal edilmiş ve 7 bini 100 ve üzeri net yapan 295 bin aday 31 Ekim'de tekrar sınava girmişti. 50 bin adayın girmediği sınav sonuçlarını ise ÖSYM, sonuç açıklama sayfasına kimlik numarasının yanı sıra, aday şifresi getirerek saklamış oldu. Ancak adayların kaç puan aldıkları Milli Eğitim Bakanlığı'nın atamalarla ilgili hazırladığı tercih sayfasında anlaşıldı.

Çiftler beraber aşamadı

Kopya çektiği belirtilen adayların hiçbiri iptal edilen sınavda aldıkları puanları aşamadılar. Sınavda evli oldukları ve beraber 120 net yaptıkları için çok tartışılan matematik öğretmeni L.Ç. bir önceki sınavda 99.4 puan alırken, bu sınavda 97 puan aldı. Eşi S.Ç. ise iptal edilen sınavda 97.5 puan alırken bu sınavda 91 puan aldı. Bir diğer çift B.Y. ve R.Y. da, bir önceki sınavda 120 tam net yaptıkları için tartışma konusu olmuşlardı. Türk Dili ve Edebiyatı mezunu B.Y. tekrar yapılan sınava girmezken, aynı okuldan tarih öğretmeni eşi R.Y. bir önceki sınavda 97.5 sonucu almasına rağmen, bu sınavda 20 puan düşük alarak 77 puan aldı.

TRT'ciler de döküldü

VATAN'ın daha önce gündeme getirdiği bazı kopyacıların TRT'ye başvurması skandalı da, tekrarlanan KPSS'de yine kendini hatırlattı. Çünkü TRT'ye başvuran ve önceki KPSS'den yüksek puanlar alan bazı adaylar, bu sınavda adeta döküldüler. Bu adaylardan sınıf öğretmeni H.B., önceki sınavda 93 puan almasına rağmen, tekrarlanan sınavda 73 puan alabildi. 31 Ekim'deki sınava girmediğini söyleyen ve TRT'ye başvuran adaylardan A.S.'nin ise yalan söylediği ortaya çıktı. Önceki sınavdan 95.7 puan alan A.S. bu sınavdan 78 puan aldı

Kaynak:Kenan Butakın/Vatan
Bu Sayfa 7570  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (3+2)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar