Eklenme Tarihi: 26.11.2010 10:34
Kopyacılara Gözaltı Başlıyor Kopyacılara Gözaltı Başlıyor

Kamu Personeli Şeçme Sınavı'nda kopya iddiaları üzerine soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan, KPSS Eğitim Bilimleri ilk sınavında tam puan alan 352 kişi üzerine yoğunlaştı.

Şüphelilerin kopya çektiklerine dair ciddi bulguların ortaya çıktığı öğrenildi. Tam puan alan 352 kişiden sekseninin Ankara'da ikamet ettiği, geri kalanlarının ise Türkiye'nin farklı illerinde yaşadıkları tespit edildi. Diğer illerde yaşayan ve kopya çektiği öne sürülen 270 kişinin ise il emniyet müdürlüklerine gönderilen talimat doğrultusunda gözaltına alınarak Ankara'ya gönderilecekleri bildirildi.

Öte yandan, kopya iddiaları üzerine yürütülen soruşturmada ÖSYM'nin üst düzey yöneticilerinin de isimlerinin ilk anda tespit edildiği fakat bu kişilerin tüm bağlantılarının tespit edilebilmesi için gözaltına alınmadıkları ortaya çıktı.

GÖRÜŞMELER KAYIT ALTINDA

Teknik takibe alınan ÖSYM yetkililerinin üzerlerine kayıtlı mal varlıkları, telefon ve internet üzerinden yaptıkları görüşmelerinin kayıt altına alındığı belirtildi. Savcı Sakınan'ın 2011'den önce iddianameyi tamamlayacağı ve dava tarihini belirleyeceği öğrenildi.

Kaynak:STAR Gazetesi
Bu Sayfa 7148  kez okundu.
Adınız:
İşlem:
 (6+3)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu