Eklenme Tarihi: 12.11.2010 09:21
120 Net Yapan 350 Kişiden 80'i Sınava Girmemiş 120 Net Yapan 350 Kişiden 80'i Sınava Girmemiş

120 Net Yapan 350 Kişiden 80'i Sınava Girmemiş

Tam puancıların tekrarlanan KPSS'de başarısız olduğu ortaya çıktı. 350 kişiden 80'inin sınava girmediği 140 tam puancının ise çok düşük aldığı belirlendi

KPSS kopyacılarının yakalanması artık an meselesi. Bugün açıklanacak olan KPSS Eğitim Bilimleri sonuçlarında sınava girenlerin yarısına yakın kısmının çok düşük puan aldığı, 80 kişinin ise sınava hiç girmediği ortaya çıktı. ÖSYM, tam puan ve yüksek puan alan adayların cevap kağıtlarını öncelikli olarak incelemeye aldı. Buna göre, kopya çekildiği iddia edilen ilk sınavda 350 aday tam puan alırken 31 Ekim'deki sınavda 350 kişiden 80'inin sınava girmediği tespit edildi. 140 kişinin ise ilk sınavda tam puan almasına karşın ikinci sınavda çok düşük puan aldığı tespit edildi. İlk sınav ve ikinci sınav puanı arasında büyük fark olan, ilk sınavda yüksek puan aldığı halde ikinci sınava girmeyen tüm adayların isimleri tek tek belirlendi. ÖSYM'nin, ilk sınavda tam puan almasına karşın yenilenen sınavda düşük puan alan adayların listesini Emniyet'e gönderdiği öğrenildi.

Emniyet'e gönderilen listedeki öğrencilerin şüpheli sıfatıyla sorgulanacağı bildirilirken, bu adayların ifadesine başvuracak olan savcılık gelmeyenler hakkında da yakalama emri çıkartarak ifadelerini alacak. 10-11 Temmuz'da yapılan KPSS'de kopya çekildiğinin tespit edilmesinin ardından sınav iptal edilmiş ve 31 Ekim'de yeniden yapılmıştı. Temmuzda yapılan sınavda tam puan alan adayların büyük bir kısmının soru kitapçığına tek bir çizik dahi atmadığı tespit edilmiş, yüksek puan alan tüm adayların kâğıtları incelemeye alınmıştı. (MUSTAFA TÜRK - ANKARA)

Kaynak:STAR Gazetesi
Bu Sayfa 7828  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (4+6)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar