Eklenme Tarihi: 02.11.2010 16:02
Öğretmenler Kasım'da 70 Bin Kadro İstiyor Öğretmenler Kasım'da 70 Bin Kadro İstiyor

Atama bekleyen onbinlerce öğretmen yaşanan bu kadar sıkıntıdan sonra Kasım?da 70 bin öğretmen ataması beklediklerini söylüyorlar...

İşte o elektronik posta;

2010 KPSS den sonra yaşanan kopya skandalı sınava giren yüzbinlerce öğretmen adayını derin bir belirsizliğe sürüklemiştir.Önünü göremeyen öğretmen adayları gelen sınav iptal kararının ardından 2.5 aylık bir aradan sonra yeniden kitapların başına oturmak zorunda kalmış, işssizliğin büyük bir sorun olduğu ülkemizde mesleklerini icra edebilmek için tüm gücüyle bu sınava hazırlanmıştır.

Kopya skandalı yaşanmamış olsaydı şu an,görevlerimizin başında olacaktık.Kimi arkadaşlarımız iptal edılen sınavda yaptıklarından daha düşük netler yapmış ve atanma umutlarını tümüyle yitirmiştir.ÖSYM de yaşanan soruların sızdırılması olayı tüm öğretmen adaylarını maddi manevi yıpratmıştır.MEB bu konuda üzerini düşeni yaplmalı ve yaralarımızı bir nebze olsun sarmalıdır.

MEB İç İşleri denetçilerinin raporuna göre öğretmen ihiyacı 133.300 dür.MEB e tahsis edilen 70.000 öğretmen kadrosu olduğu düşünülürse,hem ihtiyacı büyük oranda karşılamak hem de bu skandalı hiçbir öğretmen adayını mağdur etmeyecek şekilde çözümlemek için tek yol kadroların arttırılması ve 70.000 öğretmenin atamasının yapılmasıdır.

Bu yönde bir adım atılarak biz öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderileceğine inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum

(70 Bin Kadro Kampanyasına destek olmak amacıyla konu ile ilgili gönderilen e-posta Abbas Güçlü Web Sitesinden Alınmıştır.)

Kaynak:
Bu Sayfa 13646  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (5+8)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar