Eklenme Tarihi: 26.10.2010 13:19
ÖSYM'den KPSS Uyarısı ÖSYM'den KPSS Uyarısı

31 Ekim 2010 tarihinde yapılacak KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Sınavına girecek adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM'nin internet sitesinde resmi olarak 5 Ekim 2010 tarihinde ilan ettiği sınav güvenliğine ilişkin tedbirler bu sınavda da uygulanacaktır. Bu güvenlik tedbirleri doğrultusunda;

- Adaylar sınava sadece; kendilerine ÖSYM tarafından gönderilmiş olan sınav giriş ve kimlik belgesinin aslı, özel kimlik belgesi ve bir adet vesikalık fotoğraf ile girebileceklerdir. Özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı ya da pasaport kabul edilecek başka hiçbir belge özel kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini yanlarında bulundurmayan adaylar gerekçesi ne olursa olsun sınav binalarına kesinlikle alınmayacaklardır.

- Adayların sınava girerken üzerlerinde cep telefonu, kol ya da cep saati, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, broş, yüzük, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz bulunmayacaktır.

- Adayların sınav binalarına girişinde hiçbir emanet kesinlikle kabul edilmeyeceğinden adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri önemle duyurulur.

- Adayların sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri ve sınavın zamanında başlatılabilmesi açısından son derece önemlidir.

- Adaylar sadece, kendilerine sınav giriş ve kimlik belgesinde bildirilen sınav binalarında sınava alınacaklarından sınava gelmeden önce sınav binalarını ve sınav salonlarını görmeleri tavsiye edilir.

- Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi eline geçmeyen veya kaybeden adaylar, bu hafta içerisinde ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile ÖSYM Bürolarından bu belgelerini ücretsiz olarak yeniden edinebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Kaynak:ÖSYM
Bu Sayfa 9811  kez okundu.
Adınız:
İşlem:
 (2+7)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu