Eklenme Tarihi: 01.10.2010 14:32
İyiler Siyah Giyer İyiler Siyah Giyer

Türkiye'yi sarsan kopya skandalının ardından iptal edilen KPSS sınavı ay sonunda yapılıyor. Ancak KPSS, Türkiye'nin belki de en ilginç protesto eylemlerinden birine sahne olacak. "Alnımız Ak Tepkimiz Siyah" sloganıyla yola çıkan bir grup Eğitim Fakültesi Mezunu, sınav günü salonlara siyahlar içinde girecek.

ÖSYM, YÖK, MEB BU EYLEMİ İYİ OKUMALI!

Binlerce kişinin kopya çektiğinin kesinleşmesinin ardından iptal edilen KPSS 31 ekim tarihinde yenileniyor. Sınava "Kopya çekenlerle" yan yana yeniden girmeye hazırlanan Eğitim Bilimleri mezunu yüzbinlerce kişi, kopya çekilmesine göz yuman ÖSYM yönetimine, ÖSYM'yi yıllardır denetlemeyen YÖK'e ve haksızlığa karşı tavır alamayan, yıllardır kadrolu öğretmen atamalarını bir türlü yapmayan Milli Eğitim Bakanlığı'na anlamlı bir mesaj vermeye hazırlanıyor. Eylemin amacı çok açık. Ortada büyük bir haksızlık var. Yüzbinlerce gencin yıllardır gecesini gündüzüne katarak hazırlandığı sınav aç gözlü hırsızlar tarafından adeta gasp edildi. ÖSYM içinde, kurum dışında onlarca şebekenin mağdur ettiği gencecik insanlara yapılanlar karşısında tek bir yetkili çıkıp ne özür diledi, ne de yeniden kopya çekilmeyeceğine dair garanti verdi.

İŞİN SIRRI SİYAH'TA

KPSS sonuçlarıyla övünen Prof.Dr. Yarımağan dönemi ÖSYM'de fiilen sona erdi. Yarımağan'ın geride bıraktığı "Mutsuz insanlar" feryad etmiyor. Yarımağan bu eylemi nasıl yorumlar bilinmez ama "Siyahlı" eylem hırsızlara, hırsızlarla öğünenlere tokat gibi bir yanıt olacak.

www.iyilersiyahgiyer.com adresinde biraraya gelen Eğitim Fakültesi Mezunu binlerce genç eylem için yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdi:
"KARA günde, KARA elbiselerle sınavı protesto ediyoruz! (31 Ekim, KPSS) Emeklerimiz umursanmadığı için, sorulara sahip çıkılmadığı için, kopyacılar yakalanmadığı için, ihmali olanlar cezalandırılmadığı için, fikrimiz sorulmadığı için, haykırışımız duyulmadığı için, hakkımız olan verilmediği için, stresli günlere mahkum edildiğimiz için, sınavın iptalini sorumlu kurumlardan değil televizyon kanallarından öğrendiğimiz için, kuru bir özür bile dilenmediği için, kopyacıların yerine cezalandırıldığımız için. olanların bir daha yaşanmaması için; Eğitim Fakültesi Mezunları olarak 31 Ekim'de siyah giyiyoruz!"

Kaynak: SKYTÜRK
Bu Sayfa 7378  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (1+7)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar