Eklenme Tarihi: 24.09.2010 08:42
KPSS İptal Kararı Mahkemelik Oldu! KPSS İptal Kararı Mahkemelik Oldu!


HEPSİ KOPYA MAĞDURU FAKAT GRUPLARA BÖLÜNDÜLER

Şaibeli KPSS'nin ardından çok sayıda gruba bölünen memur adayları içerisinde son dönemde en çok eleştirilenler sınavın iptaline karşı çıkanlar oldu. Suskunluğunu Ramazan Bayramı'ndan hemen önce bozan ve iptale karşı çıkan grup şimdi de hukuk mücadelesi başlatıyor.  Avukat Hamza Çiftçi'ye vekalet vermeye başlayan grup üyeleri iptal edilen Eğitim Bilimleri sınavında yürütmenin durdurulması için dava açtılar. Dava için dilekçe ile başvuruda bulunan Melek Sayan iptal kararının hukuksuz olduğunu sadece kopya çekenlerin bulunup onların sınavlarının iptal edilmesi gerektiğini fikrini savunuyor. Van Bölge İdare Mahkemesi'ne açılan davanın sonucu binlerce kişi tarafından merakla beklenirken, asıl sürpriz Ankara'da yaşanacak. https://www.biribiziduysun.tk/platformu altında toplanan iptal karşıtı memur adayları tanınmış bir hukukçu aracılığıyla Ankara'da karşı iptal davası açacak. Türkiye'nin en iyi idare avukatlarından biri olarak tanınan Ankara Üniversitesi  öğretim üyesi Prof. Metin Günday'la temasa geçen platform üyeleri, 83 kişinin katılımıyla toplu dava açma süreci başlatıyor

GRUP BU KONUDA KARARLI

KPSS'deki ilk iptalin durdurulması için yola çıkan grubun yaptığı açıklamada ise şu görüşlere yer verildi: 17 Eylül Cuma günü mesai saati sonunda ÖSYM kaçar gibi bir açıklamayla Eğitim Bilimleri sınavını iptal etmiş,ortadaki adaletsizliği daha büyük bir adaletsizlikle örtbas etmeye çalışmıştır.Günlerdir devam eden soruşturmanın, yapılan baskınların,gözaltıların sonucunun sınav iptali olması trajikomik ve düşündürücüdür.

ÖSYM sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği 'kanaatine' varıldığından eğitim bilimleri sınavını iptal etti.Hangi hukuk kuralı, hangi adalet sistemi 'kanaat' le karar verilmesini destekliyor merak ediyoruz. Kanaat size kalsın ama 'kanıt' nerede? Biri bize bunu açıklasın?

Kopya çekildiği gerekçesiyle iptal edilen sınavın sorumluları, kopyacıları nerede?

Yetkililer bu kopyacıları ve suçluları bulup onları cezalandırıyor mu?

Eğer kopyacılar bulunup cezalandırılmıyorsa 'iptal' kararının ne gibi bir mantığı var?

Suçluları cezalandırmadan tüm öğretmenlerin sınavını iptal etmek ,hakkıyla puan almış adayların haklarını gaspetmek ve hırsızlara tekrar bir sınava girme şansı vererek onları ödüllendirmektir.Sınavın üstünden 2 ay geçmiş olmasına rağmen gelen bu haksız iptal kararıyla ÖSYM nin hatasını masum insanlara ödetiliyor ve hırsızları bulup cezalandırmak yerine ,ortadaki sahtekarlığı başka bir sahtekarlıkla örtmeye ve sorumluları/hırsızları korumaya,menfaat sahiplerine bizim haklarımızı peşkeş çekilmeye devam ediliyor.

Biz bunu hak etmedik: Biz bu devletin hırsızları,suçluları bulup cezalandırmaktan aciz olmadığına inanmak istiyoruz.Şayet devletimiz bundan acizse;bu göstermelik iptal kararıyla kendi acziyeti ve zafiyeti yüzünden bizleri bu ülkenin geleceğini- harcandığını da bilmenizi istiyoruz.Soruşturma sırasında devlet büyüklerimizin verilen karar ve ulaşılan sonuçla mağduriyetin giderileceği ve hiç kimsenin adalet duygusunun zedelenmesine izin verilmeyeceğine yönelik açıklamalarına rağmen 17 Eylül Cuma günü verilen KPSS Eğitim Bilimleri iptal kararı ;sadece öğretmenlerin değil sınava giren 800bin memur adayının adalete olan inancını tüketmiş, devletimize olan güvenini ciddi manada sarsmıştır.

Bazı yetkililer; masumu cezalandırıp suçluyu aklamakla maalesef 800bin memur adayının bu devlete olan inancını ve güvenini bitirmiştir ve iptal kararıyla ülkesi için canını,malını,tüm varlığını feda edecek kadar vatansever olan yüzbinlerce Türk gencinin kafasında kocaman soru işaretleri bırakmıştır.
Yazıklar olsun iptal kararıyla hakkıyla puan alanları tekrar sınav stresine mahkum edenlere.

Yazıklar olsun bugüne kadar adalete inanan,ülkesine güvenen bize.

Bu iptal kararından sonra ÖSYM laçkalaşan sisteminin cezasını açtığımız davalarla ödemeye hazırlanırken, bazı devlet büyükleri,medya mensupları ,sendikalar ve diğer yetkililer adalet duygusunu piç ettikleri 800bin gençten beklentilerini bir kez daha gözden geçirsin ve üzerlerine yağdırdığımız beddualardan bir gün mutlaka nasiplerini alacaklarını unutmasınlar!

BU HAKSIZ İPTAL KARARI İÇİN DAVA AÇAN YUZLERCE ARKADAŞIMIZDAN BIRISI OLAN MELEK SAYAN'IN DAVA KONUSU DA AŞAĞIDADIR.İLGİNİZE SUNULUR:

"DAVA KONUSU:17. 09. 2010 tarihli ÖSYM başkanlığınca alınan KPSS eğitim Bilimleri Testinin iptaline ilişkin idari işlemin yürülüğünün durdurulması ve iptali istemi ile yeniden yapılması planlanan sınavın yürülüğünün durdUrulması ve iptali isteminden ibaret.(Av. Hamza ÇİFTÇİ)"

Kaynak:SKYTÜRK
Bu Sayfa 8438  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (7+2)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar