Eklenme Tarihi: 23.09.2010 15:39
KPSS'de Sürpriz İptal Sinyalleri KPSS'de Sürpriz İptal Sinyalleri


GENEL YETENEK/GENEL KÜLTÜR İÇİN DE İPTAL SİNYALLERİ VAR

Prof. Özcan yeni sınav takviminin ne zaman açıklanacağı yolundaki soruyu yanıtsız bıraktı. Prof.Dr. Özcan "Soruşturmalar ne zaman bitecek" şeklindeki bir soruya ise "İki ayrı soruşturma daha var, onların bitmesini bekliyoruz" karşılığını verdi. Kopya çekildiği kesinleşen Genel Kültür sınavlarının da soruşturulduğunu belirten yetkililer yeni takvimin de muhtemel bir iptal kararıyla birlikte açıklanacağını belirttiler.

GENEL KÜLTÜR TESTLERİ MASADA

Ankara Cumhuriyet Savcılığı sınav kağıtlarının incelenmesi için uzmanlardan oluşan teknik bir ekip oluşturduğu öğrenildi. Mühürlenen ÖSYM Bilgi İşlem Merkezi ile halen araştırmanın yoğun olarak yürütüldüğü sınav sorularının hazırlandığı ve son kontrollerinin yapıldığı merkezde Genel Kültür Testleri de incelemeye alındı. ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Özcan'ın "Bitmesini beklediğimiz iki soruşturma" var dediği konulardan biri onbinlerce kişinin yakından takip ettiği GK sınavları oldu. Genel Kültür sınavında çok sayıda kişinin kopya çektiğine dair delillere ulaşıldığını belirten yetkililer bu sınavların iptal kararının ÖSYM yönetimi tarafından alınacağını söylediler.

KPSS MAĞDURLARI DEDEKTİFLERE YOL GÖSTERDİ

Soruşturmaşı sürdüren savcılık ve deneyimli polisler, elde ettiği kanıtların büyük bölümüne KPSS mağdurlarının yolladığı e-postalarından ulaştı. Bu konuda medyada büyük bir bilgi kirliliği yaşandığını belirten yetkililer "Konuyu en iyi sınavlara katılan memur adayları ile soruşturmayı yürüten teknik ekip biliyor. Kopya çetelerine ulaşılmasında öğretmen adaylarının yolladığı bilgiler büyük ölçüde işimizi kolaylaştırdı. Kopya çektiği kesinleşen çok sayıda adayın sınavları zaten otomatik olarak iptal ediliyor. Test sonuçlarının çapraz kontrolü zaman alabilir" uyarısında bulundu.

Haber URL: https://www.skyturk.net/kpssde-ikinci-iptal-sinyali/

Kaynak:SKYTÜRK
Bu Sayfa 11475  kez okundu.
Adınız:
İşlem:
 (8+4)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu