Eklenme Tarihi: 18.01.2009 17:10
Öğretmen adayları boşalacak kadrolara 4/B'li atanması istiyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2008 yılı Şubat ayı öğretmen atamasını yaparken yaptığı basın açıklamasında kadrolu öğretmen atamaları sonrasında 4/B'li pozisyonlardan kadrolu öğretmenliğe geçtiği için boşalacak pozisyonlara da atama yapılacağını açıklamıştı.

Bu yıl yapılacak Şubat ayı atamalarına ilişkin henüz bir açıklama yapılmamıştır. Sadece Bakan Çelik, 8 bin kadrolu öğretmen alınacağını açıklamıştır.

Ancak geçen yıl olduğu gibi bu yılda, 4/B'li bazı öğretmenler kadrolu öğretmenliğe geçecektir. Haliyle bazı kadrolar boş kalacaktır. Bu oran geç yıl yüzde 50 civarında olmuştur. Dolaysıyla bu yıl da 4 bin civarında 4/B'li pozisyonun boşalacağı beklenebilir. (2008 yılında 4 bin 786 kadrolu öğretmen ataması yapılmış, geçişler sonrasında toplam 2 bin 373 sözleşmeli öğretmen pozisyonu boşalmış ve bu pozisyonlara öğretmen ataması yapılmıştır.)

Öğretmen adayları, boşalacak kadrolara sözleşmeli öğretmen görevlendirilmesi yapılmasını talep etmekte olup, bu talebi Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün dikkatine sunuyoruz

Kaynak:www.memurlar.net
Bu Sayfa 2211  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (5+3)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar