Eklenme Tarihi: 19.09.2010 15:19
70 Bin Öğretmen Alınsın 70 Bin Öğretmen Alınsın

Türk Eğitim-SEN'in "70 Bin Öğretmen Alınsın" önerisini öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi açısından destekliyoruz. Bu talebin bir kampanya haline getirilerek KPSS Eğitim Bilimleri sınavı tekrar edilene kadar gündemde tutulması çok önemlidir. Bu ülkenin 70 Bin'den çok daha fazla öğretmene ihtiyacı vardır. Tüm Öğretmen adayları
https://www.akim.akparti.org.tr:8888/akp.akim/faces/internetBasvuruGiris.jsp adresinden bu taleplerini iletirlerse gündem oluşturabiliriz. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, MEB, Milletvekilleri, Gazeteler, TV Kanalları, Köşe yazarları ve konu ile ilgili internet sitelerine mail gönderip bu konuyu gündemde tutalım.

İşte Türk Eğitim-Sen'in Başbakana yazdığı mektup: 

"KPSS ile ilgili soruların sızdırılması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarını ertelemiştir. Öğretmen atamalarının şaibe iddialarının gölgesinde yapılmaması çok doğru bir karardır. Ancak bu durum KPSS'de yüksek puan alan ve atanmayı bekleyen öğretmen adaylarını olumsuz yönde etkilemektedir. Öğretmen adayları bugün haklı bir isyan içindedir. KPSS'den hakkıyla yüksek puan alan öğretmen adaylarının haykırışlarına kayıtsız kalmak mümkün değildir. Şaibe iddiaları nedeniyle moral ve motivasyon olarak çöken, psikolojileri bozulan gençlerimiz, KPSS'nin iptal edilmesi durumunda ikinci bir yıkım yaşayacaktır. Atanabilmek için KPSS'ye gece gündüz çalışan, emek veren, alın teri döken adayların mağdur olmaması çok önemlidir. Dolayısıyla Türk Eğitim-Sen olarak, bu konuda devreye girmenizi bekliyoruz. Şu anda Milli Eğitim Bakanlığı'nın kullanabileceği 70 bin öğretmen kadrosu bulunmaktadır. Talebimiz, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 30 bin değil, 70 bin öğretmen ataması yapmasıdır. Türkiye'de öğretmen ihtiyacı da göz önüne alındığında şaibe iddialarının sonuçlanmasının ardından 70 bin öğretmen atamasının yapılması öğretmen adaylarının yarasına merhem olacak ve onların yaşadığı stresi büyük ölçüde azaltacaktır."

Kaynak:
Bu Sayfa 7067  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (5+5)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar