Eklenme Tarihi: 06.09.2010 15:48
KPSS'de Soruları Cemaat mi Sızdırdı? KPSS'de Soruları Cemaat mi Sızdırdı?

Kpss sorularını cemaat sızdırdı iddialarına Hüseyin ÇELİK'ten yanıt geldi.

KPSS'de düğüm çözüldü soruların mail yoluyla dağıtıldığı ortaya çıktı. Peki, soruların bazı adaylara sızdırılmasında iddia edildiği gibi cemaat parmağı var mı? AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Çelik ilginç cevap verdi..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, gazetecilerin KPSS ile ilgili iddialara ilişkin soru üzerine, konuyla ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu'nun ve YÖK Denetleme Kurulu'nun devrede olduğunu, konunun savcılığa intikal ettiğine işaret etti.

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu, eğer ortada bir yanlış varsa bunun 800 bin insanı ilgilendiren önemli bir mesele olduğunu ifade ederek Çelik, şöyle konuştu:

''Böyle bir şeyin olması, eğer var ise bu üzücüdür. İlk gün de söyledim. 5 kişiyle ilgili bir kopya veya soruların çalınması meselesi eğer varsa kimse buna göz yumamaz, bunu yokmuş gibi farz edemez. Ne gerekiyorsa üzerine gidilmesi lazım.''

Çelik, soruların ''cemaat üyelerine sızdırıldığı ve dağıtıldığı'' yönündeki iddialara ilişkin olarak da ''Türkiye'de zaten yağmuru da cemaat yağdırıyor, karı da cemaat yağdırıyor. Biliyorsunuz fırtına olunca da cemaat çıkarıyor. Bu bir moda oldu. Birisi bir şey yapmış olacak, bunu ciddiye bile almak mümkün değil. Geçin bunları'' dedi.

Kaynak:
Bu Sayfa 5485  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (6+1)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar