Eklenme Tarihi: 05.09.2010 21:33
Savcı, 'Türk Eğitim-Sen Başkanı şüpheli' iddialarını yalanladı Savcı, 'Türk Eğitim-Sen Başkanı şüpheli' iddialarını yalanladı

Bazı gazetelerde savcılığın KPSS soruşturmasında Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un da soruşturma kapsamına alındığı, şüpheli konumunda olduğu hatta İsmail Koncuk'un bilgisayarlarına el konulacağı şeklinde haberler yayınlanmıştır.

Bu haberler üzerine Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail KONCUK soruşturmayı yürüten Savcı Sayın Şadan Sakınan ile görüşmüştür. Koncuk görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Savcı Şadan Sakınan'ın bu açıklamaların savcılığa ait açıklamalar olmadığını, gerekli görülmesi durumunda Başkanın ifadesine başvurulacağını, şuan itibariyle böyle bir ihtiyacın bulunmadığını belirtmiş ve haberlerin doğru olmadığını açıklamıştır.

Türk Eğitim Sen Genel merkezinden yapılan açıklamada, "Bir kere bu haberi kaleme alanlar, Genel Başkan İsmail KONCUK'un savcının isteği üzerine değil, 31 Ağustos 2010 tarihinde saat 14:00'da savcı Şadan Sakınan'dan randevu alarak, olayı ihbar etmek amacıyla gittiğinden ve bu konuda Savcı Şadan SAKINAN'a, sendika avukatlarının hazırladığı bir dilekçeyi verdiğinden haberdar değildir. Genel Başkan İsmail KONCUK sorulan soruları cevaplayamadı veya açıklayamadı şeklinde haberler asla doğru değildir. Genel Başkan Koncuk kaynağını açıklayamamış değil, açıklama gereği duymamıştır. Bu iki kelime arasında çok farklar vardır. Genel Başkanımız İsmail Koncuk'un açıklayamadığı bir husus söz konusu bile değildir. Şikayeti sonrasında, Genel Başkan İsmail Koncuk savcılık tarafından tekrar davet edilmemiştir. Dolayısıyla, kendisine açıklayamayacağı bir soru da sorulmamıştır. Ancak, Genel Başkan Koncuk dilekçesinde ve ifadesinde kendisine bilgileri gönderen kaynağı açıklama gereği duymamıştır. Genel Başkan Koncuk ilgili kişiye söz verdiği için kimliğini açıklamamıştır. Bu kişiden izin alınması halinde kimliği de açıklanabilir. Ancak, böyle bir açıklamanın soruşturmaya en küçük bir yararı olmayacaktır.Türk Eğitim Sen, açıklayamayacağı hiçbir şeyi iddia etmeyecek kadar ciddi bir sendikadır." dedi.

Kaynak:Memurlar.net
Bu Sayfa 4503  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (8+4)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar