Eklenme Tarihi: 04.09.2010 16:50
KPSS Zanlısı Yakalandı KPSS Zanlısı Yakalandı
ANKARA - KPSS iddialarına ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında, dün gözaltına alınan Berat K. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Berat K, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde Ankara Adalet Sarayına getirildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan tarafından yaklaşık 1,5 saat sorgulanan Berat K, serbest bırakıldı. İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Berat K.?nin, "Soruları ele geçirmediğini ve kimseye de soru göndermediğini" ileri sürerek, "Ben kimseye "hediye" göndermedim" dediği öğrenildi.

Açıköğretim Fakültesinde okuduğunu ve asgari ücretle çalışan biri olduğunu belirten Berat K.'nin, KPSS ile ilgisinin bulunmadığını ve sınava da girmediğini söylediği kaydedildi. 

KPSS'deki kopya iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada gözaltına alınan sözleşmeli öğretmen B.S. ifadesinde "Arkadaşım B.K. 'Sana bir sürprizim var' dedi ve e-mail adresimi istedi, ancak sorular elime geçmedi" demişti.

Kaynak:Radikal
Bu Sayfa 6904  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (3+8)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar