Eklenme Tarihi: 18.01.2009 11:58
ASUS'tan dünyanın en hızlı ekran kartı

ASUS, dünyanın en hızlı çift ve tek GPU ekran kartları olan GeForce GTX 295 ve GeForce GTX 285 yongasetli modelleri duyurdu: ASUS ENGTX295, ENGTX285 ULTIMATE ve ENGTX285 TOP. ENGTX295 3DMark Vantage'dan aldığı 9126 (Extreme Preset) puanla dünyanın gelmiş geçmiş en güçlü ekran kartı olduğunu kanıtlarken, ASUS ENGTX285 ULTIMATE ve ENGTX285 TOP diğer referans tasarımlara göre %10 ila %5 kadar daha hızlılar. Dahası ASUS ENGTX295 ve ENGTX285 serisi ekran kartlarının yanında 25$'lık salt indirim veya toplam 5 oyun ve CUDA uygulamalarını rahatlıkla satın alabilmeniz için %10'luk indirim yerine geçen özel bir kupon da geliyor.

%10'a Kadar Başarım Artışı

ENGTX285 ULTIMATE ve ENGTX285 TOP'un çekirdek, shader ve bellek hızları Nvidia'nın belirlemiş olduğu referans hızlardan çok daha yüksek: Bu referans hızlar sırasıyla 648 MHz, 1476 MHz ve 2484 MHz'dir. Fakat ULTIMATE ve TOP çekirdek hızları sırasıyla 712 MHz ve 670 MHz, shader hızları 1620 MHz ve 1550 MHz ve son olarak bellek hızları ise 2760 MHz ve 2600 MHz'dir. Bu sayede ENGTX285 ULTIMATE, oyunlarda referans tasarım kartlara göre %10 kadar daha yüksek performans sergiler. Rakamlarla açıklamak gerekirse, referans tasarım kart  3DMark Vantage'dan 6003 puan alırken, ULTIMATE 6607 ve TOP 6298 puana erişiyor (Extreme Preset Puanlarıdır). İşte doğuştan gelen bu performans fazlasıyla daha önce eşi benzerini görülmemiş grafiklerin muhteşem bir akıcılıkla izlenmesine olanak sağlıyor.

ASUS GamerOSD ile Oyun Sırasında Overclock İmkanı

ASUS ENGTX295 ve ENGTX285 serisi ekran kartlarının gerçek gücünü ASUS GamerOSD ile ortaya çıkıyor. Bu kullanışlı yazılım, oyun esnasındayken ekran kartına overclock yapılmasını sağlıyor - böylece oyundan çıkmadan ihtiyaç duyulan hızlandırmayı gerçek zamanlı olarak yapılabiliyor. GamerOSD sadece bununla da kalmıyor, oyun anını video gibi kaydediyor veya isterseniz internetten herkese canlı yayınla gösteriyor.

SmartDoctor ile Ekran Kartınızın Dizginleri Elinizde

ASUS'un uzun süredir ekran kartlarıyla beraber sunduğu SmartDoctor sadece çekirdek ve bellek değil, shader hızını da sizin kontrolünüze veriyor. Bu uygulama sayesinde çekirdek ve shader hızını birbirinden bağımsız bir biçimde arttırılabiliyor. Üstelik bunu yapmak için bilgisayarı yeniden başlatmak gerekmiyor.

Hediye Kuponuyla Oyunculara Müthiş Fırsatlar

ASUS ENGTX295 ve ENGTX285 serisi ekran kartları oyunculara yüksek başarımın yanında başka özel fırsatlar da sunuyor. Bu kartların kutularından çıkan özel kuponla 25$ indirim veya NZONE web sayfasında belirtilen 5 oyun veya CUDA uygulaması için geçerli olmak üzere %10 indirim kazanabilirsiniz. 200'den fazla oyunun yer aldığı listede Fallout 3, Far Cry 2 ve Call of Duty: World at War gibi son günlerin en popüler ve en çok oynanan oyunları tercih etme şansı sizin elinizde. Ayrıca Badaboom video dönüştürme aracı gibi pek çok yararlı CUDA tabanlı uygulamalarından edinerek ekran kartınızın gücünden oyunların haricindeki işlerde de faydalanabilirsiniz.

Graphics Plus - Görselliğin Zirvesi

ASUS ENGTX295 ve ENGTX285 serisi ekran kartlarının CUDA uygulama arayüzü dışında bir avantajı daha var: Graphics Plus uygulama paketi desteği. Kullanıcılar PhysX adlı teknolojiyi etkin hale getirerek gerçek dünya fizik etkilerini an be an yaşayabilir, Stereoskopik 3B grafiklerin farkını tadabilir ve GPU tabanlı video işleme/hızlandırma yeteneklerinden yararlanarak yüksek tanımlı video izlemenin keyfini çıkarabilirler. İşte bu Graphics Plus yazılım paketinin içerisinde ekran kartınızın gücünden faydalanabileceğiniz tüm uygulamalar bulunuyor: Oyun içindeki hemen hemen tüm nesnelerle birebir etkileşim ve gerçekçi parçalanma, patlama efektlerini mümkün kılan PhysX ve gerçek 3B görüntüler için GeForce 3D Vision gözlükleri destekleyen oyunlar, CUDA arayüzünü kullanarak inanılmaz bir hızda HD video dönüştürme yapılmasını sağlayan uygulamalar ve Adobe CS4 gibi görüntü işleme ve resim düzenleme yazılımları. ENGTX295 ve ENGTX285 serisi ekran kartları ile birçok alanda yüksek hızın kapıları ardına kadar açılacak

Kaynak:www.pcnet.com.tr
Bu Sayfa 2327  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (7+6)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar