Eklenme Tarihi: 25.08.2010 10:24
Ücretli Öğretmenlik İstemiyoruz Ücretli Öğretmenlik İstemiyoruz

Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki çeşitli okullarda görevlendirmek üzere ücretli sınıf ve branş öğretmen alımı yapacak.

"Madem bu kadar öğretmene ihtiyaç var o zaman sözleşmeli alın. Niye ücretli alıyorsunuz? 218 Bin geçici işçiye bir günde kanun çıkartıp kadro verdiniz. Bunları unutmadık. Kalifiye olmayan bir sürü kişiye kadro verirken bol keseden dağıttınız. Öğretmenlere gelince bütçe imkanları kısıtlı kaynak yok diyorsunuz. Bu nasıl bir mantıktır anlamakta güçlük çekiyorum. Öğretmene verilen değer bu mu?
Ücretli Öğretmenliğe Hayır! Yeter artık duyun bu sesi..."
                                                                                                                  kpssuzmani.com

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, 23 Ağustos ile 6 Eylül tarihleri arasında müracaatların yapılabileceğini açıkladı. Başvuru yapmak isteyenler dilekçe, nüfus cüzdan örneği, 2 adet fotoğraf, mezuniyet belgesi ve pedagojik formasyon belgesi getirmesi gerekiyor.

Ücretli öğretmen alımında öncelik tanınacak hususlar ise şu şekilde belirlendi: "Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunu olmak. Eğitim Fakülteleri öğretmenlik bölümü mezunu olmak. Diğer fakültelerin öğretmenlik meslek bilgisi derslerini almak ve lisans mezunu olmak."

Öte yandan alınacak öğretmen sayısı ile ilgili sayı belirtilmezken, geçen yıllarda yaklaşık 200 kişinin okullarda ücretli olarak görevlendirildiği öğrenildi

Hatırlanacağı üzere şuan 140.000 öğretmen açığı bulunuyor. Ve öğretmen açığının  yaklaşık 70.000 de Ücretli Öğretmen çalıştırılarak açık kapatılmaya çalışılıyor.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN NEDİR?

Meb'de en düşük maaşla çalıştırılan istihdam şeklidir. Ders başı yaklaşık 6 tl alınır. Derse girilmediğinde ücret alınmaz. Ücretli öğretmenin eline ayda ortalama 500 tl geçer. Sigortası 12 günlük yatar. Bu öğretmenlik çeşidinin durdurulması için sendikalarca meb'e dava açılmış olup şuana kadar danıştaydan iptal kararı çıkmamıştır.

Kaynak:
Bu Sayfa 4597  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (8+1)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar