Eklenme Tarihi: 25.08.2010 10:10
2011'de 55 Bin Öğretmen 2011'de 55 Bin Öğretmen
TRT Haber'e konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, sözleşmeli öğretmenlerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı özür grubuna bağlı olarak sözleşmeli personelin yer değiştirme başvurularını ne zaman alacak?", "Sözleşmeli öğretmen alınacak mı?" ve "Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilecek mi?" soruları TRT Haber'de yanıtlarını buldu.

2011 İçin MEB Kadro Talebi Arttı

Haziran ayında 10 bin öğretmen atayan Milli Eğitim Bakanlığı 31 Ağustos'ta 30 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirecek. Yine bu ay içerisinde 965 engelli öğretmenin ataması yapılacak. 2011 yılı için Milli Eğitim Bakanlığı'nın kadro isteği de arttı.

TRT Haber'e konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, konuya ilişkin olarak, "Biz 2011 yılı için Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda 55 bin kadrolu öğretmeni kullanma izni istedik" diye konuştu.

Yer Değiştirme İşlemleri 20 Eylül'de Sonuçlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca bu yıl özür grubuna bağlı olarak sözleşmeli personelin yer değiştirme işlemlerini 20 Eylül'de gerçekleştirecek.

Yalçın, "Bu yıl 3. kez 13-17 Eylül tarihleri arasında özür grubuna bağlı olarak sözleşmeli personelimizin yer değiştirme başvurularını alacağız" dedi.

Eylül'de Sözleşmeli Öğretmen Başvuruları Alınacak

Ardından 81 ildeki boş pozisyonları elde edecek olan Milli Eğitim Bakanlığı, 22-28 Eylül tarihlerinde sözleşmeli öğretmenlik başvurularını alacak. 30 Eylül tarihinde de sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacak.

3 Yılını Tamamlayan Sözleşmeliler Kademeli Olarak Kadroya Alınacak

Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması ile ilgili Başbakanlığa gönderdiği tasarının detaylarını da açıkladı.

Tasarı yasalaşırsa 3 yılını tamamlayan sözleşmeli öğretmenler hizmet puanı sıralamasına göre kadroya alınacak. Ancak kadroya alımlar Maliye Bakanlığı'nın izni ile kademeli olarak yıldan yıla gerçekleştirilecek

Kaynak:TRT
Bu Sayfa 5894  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (7+3)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar