Eklenme Tarihi: 24.08.2010 09:12
ÖSYM KPSS Kopya Olayında Son Noktayı Koydu ÖSYM KPSS Kopya Olayında Son Noktayı Koydu

ÖSYM, KPSS?de soruların çalındığı ve kopya çekildiği iddialarıyla ilgili tartışmalara son noktayı koymak üzere dün olağanüstü bir toplantı yaptı.

Kopya Çektiği iddia edilen adayların cevap kağıtları ve soru kitapçıkları tek tek kontrol edildi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda yapılan incelemeler sonucunda, tam puan alan 350 adayın yanı sıra yüksek puan alan bütün adayların evrakı, kitapçıkları, adaylarla aralarındaki bağlar, yaşadıkları şehirler tek tek değerlendirildi. Toplantıya ilişkin bilgi veren ÖSYM yetkilileri, toplu kopyayı veya soruların çalınması gibi bir iddiayı kanıtlayacak veri elde edemediklerini, bu nedenle sınavın iptalinin söz konusu olmadığını bildirdiler.

ÖSYM ve YÖK ise işin içinden çıkmak için sürekli toplantı halinde. ÖSYM Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Çavuşoğlu, Radikal'in sorularını yanıtladı. ÖSYM olarak sınavda tüm soruları doğru yanıtlayan adayların kitapçıklarını, cevap kâğıtlarını karşılaştırmalı olarak incelediklerini dile getiren Çavuşoğlu, şunları söyledi: "Bunlarda herhangi bir şey yok. Cevap kâğıtlarının ÖSYM'ye intikali sürecinden itibaren puanlamasına kadar geçen süreçte bir sorun gözükmüyor, bizim açımızdan. Kitapçıklara özellikle baktık, mesela matematik soruları çalışılmış, yanlarına sorular çözülmüş. YÖK'ün hali hazırda başlattığı bir soruşturma var, o devam ediyor. Soru kitapçıklarıyla cevap kâğıtlarının ÖSYM'ye intikali ile puanlamasına kadar geçen sürede herhangi bir şey yok."

Kaynak:Hürriyet
Bu Sayfa 4873  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (7+2)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar