Eklenme Tarihi: 18.08.2010 08:34
ÖSYM Başkanı KPSS'de Hata ve Kopya Yok Dedi. ÖSYM Başkanı KPSS'de Hata ve Kopya Yok Dedi.

Devlet Memurluğu için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) yüzbinlerce adayın puanının yanlış hesaplandığı ve kopya olaylarının yaşandığı iddiaları YÖK'ü harekete geçirdi.

"Rakamlar abartılı"

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ve ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, dün iddiaları değerlendirmek üzere YÖK?te biraraya geldi. Özcan'a sınavda kesinlikle hiçbir hata olmadığını bilgisini veren Yarımağan, iddialara ilişkin Hürriyet'e de şunları söyledi:

"KPSS"de bir olay yok. Adaylar bir kaşık suda fırtına koparıyor. Hiçkimsenin hiçbir somut iddiası yok. Ortada en net dolaşan iddia, eğitim bilimleri testinde 500 kişinin, soruların tümünü yaptığı yönünde. KPSS Eğitim Bilimleri testinin tamamını 500 değil, birkaç yüz kişi doğru yanıtladı. Bütün soruları yanıtlayan adayların tabii ki olması lazım. Eğer olmuyorsa zaten o sorular iyi hazırlanmamış sorulardır. Yarımağan, Bir kişinin geçen yıl az puan alırken bu yıl bütün sorulara doğru yanıt verdiği ortaya çıktı. Bu nasıl oluyor? sorusuna, Aday bazında ben bir şey söyleyemem. Nereden biliyorlar, belki çalıştı. Kanıt olmadan böyle sonuca bakarak bir söylemek mümkün mü? dedi.

"Afaki konuşmalar"

"Bazı adaylar boş bıraktıkları soruların sistemde yanlış olarak sayıldığını iddia ediyor. Bu olabilir mi?" sorusu üzerine de Yarımağan, şöyle konuştu: "Böyle afaki, havadan konuşmasın kimse. Numarasıyla, adıyla dilekçesini yazsın, itirazının tam nedenini söylesin biz de inceleyelim. Gazetelerde okuduğum, mutsuz insanların feryadı. Herkes bu yıl ÖSYM'yi suçlama yolunu seçti. Bütün bu olayların kökeninde, sınava giren ancak 100 kişiden 3'ünün devlet memuru olması yatıyor. Elbette 97 kişi mutsuz olacak."

Kaynak:Hürriyet
Bu Sayfa 4511  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (1+2)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar