Eklenme Tarihi: 12.08.2010 10:35
Sayın Başbakanım Lütfen Sözünüzü Tutun! Sayın Başbakanım Lütfen Sözünüzü Tutun!
Sayın Başbakanımıza 2002 yılında henüz hükûmeti kurmadan önce ÖĞRETMENLERE VERDİĞİ SÖZLERİ hatırlatmak istiyoruz:
(Siz bunu gerçekleştirene kadar biz buradan hatırlatacağız. Adaylar çaresizlikten ne yapacaklarını bilmez durumdalar. Duyun bu sesi. Sistem çöktü haberiniz ola...)

Sayın Başbakanım, 2002 yılında İzmit mitinginde şu vaatlerde bulunmuştunuz:
"Şu sisteme bakın hele ülkede 72 bin öğretmen açığı var sen sınavla öğretmen seçiyorsun! (KPSS) Hangi akla hizmet ediyorsunuz? Bırak da öğretmenlerimiz okul seçsin göreve başlasın önüne niye engel koyuyorsun! Ama inşallah biz hükûmetimizi kurduğumuzda bütün öğretmenlerimizi göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz."

Aynı yılda yani 2002'de de bunları söylemiştiniz:
"Yahu bir sürü bölüm öğretmenimiz boşta geziyor resim öğretmeni matematiğe müzik öğretmeni beden dersine giriyor; niye öğretmen ihtiyacı var. Ama bakın ki işe, bunlar bir de sınavla öğretmen alıyor! O zaman niye okutuyorsun bu öğrencileri? Yazık değil mi? Öğretmen almıyorum de bu evlatlarım okumasın boşuna! Ama biz iktidar olunca inşallah boşta öğretmen adayı OLMAYACAK."

Yer Samsun, yıl 2002. Samsun"da da böyle konuşmuştunuz:
"Buradan sözüm tüm genç öğretmen adaylarına. Siz merak etmeyin, biz geldiğimizde üniversiteyi bitirdiğimde ne yapacağım, sınavı ya kazanamazsam korkun olmayacak; çünkü sınav olmayacak!"

Sayın Başbakanım, aynı yıl İstanbul"da da şunları söylemiştiniz:
"Birçok gencimiz özellikle öğretmen adaylarımız işsiz kaldı. Ülkede eğitim çökmüş, köy okulları kapanmış, merkezdeki okullar bile öğretmen diye can çekişiyorken sen sınavla öğretmen seçmeye kalkıyorsun! Bıraksana genç öğretmenlerimiz gitsin çalışsın! O kadar sene beklet sonra al? O adamda artık heves kalır mı, öğretmenlik yapabilir mi? Ama inşallah biz iktidar olunca öğretmenler okulun bittiği gün hazırlıklarını yapacak, ertesi gün görev aşkıyla okuluna gidecek hiç merak etmeyin."
Geçici görevlendirmelerle, ücretli işçi çalıştırmakla, sözleşmeli atama yapmakla yeni neslin sağlıklı yetişeceğini düşünmüyoruz. Doldurun tüm boş kadroları, atayın öğretmen açığı bulunan okullara yıllardır atama bekleyen öğretmenleri.
Hatırlayın 2002'deki vaatlerinizi... Artık bize mesleğimizi yapma hakkımızı verin!


Artık sesimizi duymanız temennisiyle.
Saygılarımızla...
Kaynak:
Bu Sayfa 10707  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (5+2)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar