Eklenme Tarihi: 16.07.2010 10:30
İstatistikler Hakkında Açıklama İstatistikler Hakkında Açıklama
İstatistik oluşturulurken hesaplanan puanlarda ÖSYM 2009 verileri kullanılmıştır. (İstatistik sayfasının en altında da yazıyor) Bazı arkadaşlar istatistiklerdeki ortalama netlere göre hesaplama yapıp 2010 tahmini puanla uyuşmadığı konusunda mesaj göndermektedir. Uyuşmaz çünkü OSYM 2009 standart sapma ve test ortalamaları kullanılarak hesaplanmıştır. Sebebi ise 2010 tahmini puanları bu istatistikten çıkarttığımız standart sapma ve ortalamalamara göre belirlenmiştir.)

Site üzerinde yapılan istatistik sonuçlarının yüksek olmasıyla ilgili birçok eleştiri almaktayız. İstatistiklerin doğruluğu konusunda bir iddiamız yoktur. Sadece adaylara fikir vermesi için yapılmış bir çalışma. İstatistikler tamamen siteye gelen adayların kendi vicdanlarıyla girdiği netlere göre oluşturulmaktadır. Bizim herhangi bir müdahalemiz söz konusu değildir.

2009 yılında ve öncesinde yapılan istatistiklerde de ortalamalar epey yüksekti. Siteye gelen ziyaretçi profili genellikle KPSS'ye iyi çalışmış, konuyla oldukça alakalı kişilerden oluştuğu için istatistiklerin yüksek çıkması beklenmeyen bir durum değildir.

İstatistikler sadece adaylara fikir vermesi amacıyla hazırlanmaktadır. İstatistiğe katılanlar büyük bir çoğunlukla sınava iyi hazırlanmış kişiler olduğundan ortalamaların yüksek çıkması nedeniyle moral bozacak bir durum yoktur.

KPSS10 puanı için, bu yıl GY-GK puanlarındaki düşüşün (kolay olduğu için) EB puanlarının biraz yükselmesiyle (EB zor olduğu için) tolere edilecektir. KPSS10 için 2009'la paralel bir puanın geleceğini tahmin etmekteyiz.

KPSS-3 puanı içinde, 2009 yılından biraz daha düşük bir puanın (2-4 puan) geleceğini tahmin ediyoruz.

Tüm adaylara siteye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

                                                             www.kpssuzmani.com

Kaynak:
Bu Sayfa 47844  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (5+4)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar