Eklenme Tarihi: 15.01.2009 08:26
Google'da en çok hangi kelimeler aranıyor?

Google, Türkiye ve diğer ülkelerde en çok aranan kelimeleri açıkladı.

Dünyada ve Türkiye en çok kullanılan arama motoru Google, insanların Google'da neler aradığını, hangi kelimelerin en fazla arandığını açıkladı.Google ın bu verileri açıklaması, internet ve insanların internetden ne beklediği konusuna da büyük ölçüde açıklık getiriyor.

Arama motoru devi Google'ın, milyonlarca sorguya dayandırdığı bu istatistikle, Türklerin internetde en fazla facebook gibi sosyal ağ siteleri, oyun, video paylaşım sitesi ve dizi aradığını ortaya çıkardı.

İşte İstatistikler :

- Buna göre Türkiye'de aranan en popüler 10 kelime şu şekilde sıralandı:

''facebook'', ''oyun'', ''mynet'', ''youtube'', ''oyunlar'', ''msn'', ''indir'', ''tv'', ''hürriyet'' ve "haber"

- Bunun haricinde Google, son zamanlarda aranma yüzdesi yükselen kelimeleri de açıkladı. Bunlar :

''hi5'', ''facebook'', ''key'', ''netlog'', ''sahibinden'', ''dizi'', ''kurtlar vadisi'', ''kpss'', ''oyunlar 1'' ve ''vatan'' oldu.

- Türkiyede aranan ünlüler, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Tarkan, Demet Akalın, Ebru Gündeş, Hadise, Sibel Can, Gökhan Özen, Hülya Avşar ve Şahan iken;

- Aranan Türk dizileri de, ''Kurtlar Vadisi'', ''Kavak Yelleri'', ''Yaprak Dökümü'', ''Selena'', ''Asi'', ''Avrupa Yakası'', ''Arka Sokaklar'', ''Adanalı'', ''Binbir Gece'' ile ''Gece Gündüz" olarak sıralandı.

- Ekonomi cephesinde durum, ''iş'', ''kariyer'', ''kredi'', ''altın'', ''para'', ''finans'', ''euro'', ''borç'', ''dolar'', ''banka'' kelimeleri en çok arananlar iken,

- Futbol takımları, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Bursaspor, Sivasspor, Eskişehirspor, Ankaragücü, Kocaelispor ve Kayserispor olarak açıklandı.

Kaynak:
Bu Sayfa 2546  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (8+1)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar