Eklenme Tarihi: 12.05.2010 14:30
AYÖP AKP'ye Yürüyor AYÖP AKP'ye Yürüyor

Bizler: Yıllarca atanma vaatleriyle oyalanmış, işsizlikle karşı karşıya bırakılarak intiharlara sürüklenmiş, okullarda ve dershanelerde kölelik şartlarında çalışmaya mahkum edilmiş ancak tüm bu haksızlıklara boyun eğmemeyi seçmiş öğretmenleriz.

 

Onlar: Boş vaatlerle bizleri oyalayan, bu ülkenin öğretmenlerine işsiz ve güvencesiz bir hayatı layık gören, bizleri her geçen gün daha da umutsuzluğa iten, eğitimin ve eğitimcinin sorunlarına bir nebze bile ilaç olamamış yönetenler.

 

Hani İzmirde, İstanbulda ve daha pek çok ildeki seçim mitinglerinde, ülkenin binlerce işsiz öğretmenine verdiğiniz sözler?

YIL 2002  İZMİT MİTİNGİ

          "Şu sisteme bakın hele, ülkede 72 bin öğretmen açığı var, sen sınavla öğretmen seçiyorsun (KPSS). Hangi akla hizmet ediyorsunuz? Bırak da öğretmenlerimiz okul seçsin, göreve başlasın, önüne niye engel koyuyorsun? Ama inşallah biz hükümetimizi kurduğumuzda bütün öğretmenlerimizi göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz..."

                                                                                  (Recep Tayyip Erdoğan)

YIL 2010: ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMEN SAYISI 327 BİN

 

Bu gün, o sözlere inanarak umutlanan ancak  yine KPSSye mahkum edilen  on üç öğretmenimiz yaşadıkları yoğun psikolojik baskılara dayanamayarak intihar etti!

 

Her fırsatta ülkenin en önemli sorununun eğitim olduğundan bahsettiğiniz o seçim meydanlarındaki vaatlere bel bağlayarak sandığa giden öğretmenler, şimdi umut tacirliğine karşı birliktelik ve kararlılık içerisinde mücadele etmeyi seçtiler.

 

 Bu birliktelik ve kararlılık çerçevesinde bu ülkenin öğretmenleri olarak umutlarımızı yeşertiyor ve öğrencilerimize kavuşmanın hayallerini gücümüze olan güvenimizle besliyoruz.

 

2009un Ağustos ayından beri sürdürdüğümüz bu haklı mücadelemizde her geçen gün büyümekte ve sesimizi daha gür çıkartmaktayız. Bizler, sayıları üç yüz binin üzerinde olan ataması yapılmayan öğretmenlerin haklarını aramak uğruna sokaklarda, basında, üniversitelerde ve daha pek çok yerde sesini duyurmaya çalışan Ataması Yapılmayan  Öğretmenler Platformuyuz.

 

2009da elimizden aldığınız şubat ataması hakkımızın ardından şimdi de haziranda yapılması planlanan ek alımı kaldırılmayı düşünen Milli Eğitim Bakanlığına binlerce insanın hayalleriyle oynamaktan vazgeçmelerini öneriyoruz !

Atama Yoksa İstifa Var!

"Bırak da genç öğretmenler okullarını seçsinler, niçin önüne engel koyuyorsun?"

diyerek kandırdığınız öğretmenlerimiz,

15 Mayıs 2010da

AK Partinin karanlığından çıkıyoruz diyerek istifalarını veriyorlar.

 15 Mayıs sabahı saat: 11.00de Kızılay Yüksel Caddesinde toplanarak, AKP ilçe binasına doğru gerçekletireceğimiz yürüyüşümüzde tüm duyarlı halkımızın desteğini bekliyoruz.

 

15 Mayıs?ta AKP?ye, 26 Mayıs?ta Genel Greve

Herkese insanca yaşam olanaklarının sağlanması, 4C ve 4B uygulamalarının son bulması, çalışma sürelerinin kısaltılması, güvenceli iş ve güvenli bir gelecek

için 26 Mayıs´ta genel greve

Sayenizde Görevde Değil Grevdeyiz

Kaynak:AYÖP
Bu Sayfa 2056  kez okundu.

kpssuzmani facebook grubu

Adınız:
İşlem:
 (7+8)
Başlık:
Yorum:

kpssuzmani facebook grubu

Bu Sayfa İçin Yazılmış Tüm Yorumlar