Eklenme Tarihi: 05.09.2010 17:50
KPSS'de Koncuk'ta Şüpheli Durumda KPSS'de Koncuk'ta Şüpheli Durumda

Ankara'da Berat K'nın serbest bırakılmasının ardından Adana'da 45 kiş gözaltına alındı. Sızıntı iddiasını gündeme getiren sendika ise savcının sorularına cevap veremedi  (ZAFER KÜTÜK ANKARA )

KPSS skandalı ile ilgili soruşturma yurt geneline yayılıyor. Adana'da Jandarma, 45 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar, bugün savcılık sorgusundan geçirilecek. Soruşturmanın kilit ismi haline gelen Baki S.'nin işaret ettiği Berat K.'nin soruları mail ile dağıttığına dair ise somut delil bulunamadı. Savcılık, bunun üzerine sızıntı iddialarını gündeme getiren Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ile görüştü. Savcılığın "ham sorula size nasıl geldi?", "şüphelilerin telefon görüşmelerinin içeriğini nerden biliyorsunuz?" sorularına cevap veremeyen Koncuk şüpheli durumuna düştü. Koncuk'un bilgisayarları da incelenecek.

İDDİALARDA DELİL YETERSİZLİĞİ

Baki S.'nin "Soruları 'bir sürprizim var' diyerek gönderdi" dediği Berat K. savcılık tarafından serbest bırakıldı. Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nde çalışan ve geçen hafta yıllık izine çıkan Berat K.'nin bir hafta boyunca neler yaptığı araştırılıyor. Dernek Berat K. ile soruşturma neticelenene kadar ilişiğini kesti.

FACEBOOK SAMANLIĞI YALANLADI

Savcılığa ifadesinde, "Köyde olduğum için internete girme şansım yoktu" diyen çoban Baki S.'nin sosyal paylaşım sitesi Facebook'a üye olduğu ve her gün sayfasını ziyaret ettiği görüldü. Paylaşım sitesinde 217 arkadaşı olan S.'nin arkadaşlarıyla videolar paylaştığı ve gündemle ilgili yorumlar yaptığı, ortaya çıktı. 

MERVE KIZILALP ANKARA

Kaynak:STAR GAZETESİ
Bu Sayfa 2134  kez okundu.
Adınız:
İşlem:
 (6+7)
Başlık:
Yorum: